Samsung Pay v Česku ještě letos? Hodil by se hlavně majitelům chytrých hodinek

Zdroj: Shutterstock
Samsung Pay v Česku ještě letos? Hodil by se hlavně majitelům chytrých hodinek | Zdroj: Shutterstock

Řady mobilních služeb, díky kterým můžeme platit bezkontaktně u terminálů v obchodech, může rozšířit Samsung Pay. Platební služba jihokorejského Samsungu by byla v telefonech téže značky alternativou pro dnes již fungující Google Pay, zajímavější bude ale její využití v chytrých hodinkách s operačním systémem Tizen. Novinka má být spuštěná ještě letos, informuje portál Živé.sk.

Samsung Pay by se tak po Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay stal pátou globální mobilní službou, oficiálně dostupnou na českém území a také na sousedním Slovensku. Do konce roku má přibýt ještě platforma Huawei Pay pro platby na telefonech Huawei, zde ale firma ještě termín nepotvrdila.

„Jsme si vědomi toho, že je tato funkce pro velkou část spotřebitelů důležitá. Dovolte nás prosím ujistit, že na spuštění bezkontaktních plateb prostřednictvím našich chytrých hodinek v ČR a SR pracujeme. Garantovat přesný termín Vám nedokážeme, ale naším cílem a přáním je funkci spustit ještě tento rok,“ uvedl pro Živé.sk mluvčí společnosti Samsung Electronics Czech & Slovak David Sahula, aniž by ovšem konkrétně zmínil právě službu Samsung Pay.

Zprávu tak můžeme vnímat i v jiném kontextu – že jde Samsungu primárně o to, dostat možnost plateb i do hodinek, ale s jinou platformou, než je v současnosti používaný Tizen. Šušká se totiž, že Samsung má v plánu přejít u chytrých hodinek z Tizenu na Wear OS, tedy platformu Googlu, jejíhož předchůdce Android Wear už kdysi používal – tehdy šlo o hodinky Samsung Gear Live z roku 2014. Předtím by ovšem platbu hodinkami s Wear OS musel pro český i slovenský trh oficiálně povolit samotný Google.

Diskuze (36) Další článek: ROG Phone 5 má unikátní krabici. Přinutí vás k registraci a ještě se vám to bude líbit

Témata článku: Chytré hodinky, Wear OS, Hodinky, Tizen, NFC, Samsung Pay, Google Pay, Galaxy Watch, Apple Pay, Bezkontaktní platby, Garmin Pay, Platba mobilem, Mobilní platby, Česká republika, Vědomí, Android Wear, Mobilní služba, Platba, Gear live, Platforma, Slovensko
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze mobilu OnePlus Nord 2. Inspiroval se u nejlepších

Recenze mobilu OnePlus Nord 2. Inspiroval se u nejlepších

** OnePlus Nord 2 je dalším telefonem se špičkovým poměrem ceny/výbavy ** Má skvělý fotoaparát s optickou stabilizací a rychlé dobíjení ** Počítat můžete i s čistým prostředím a třemi roky podpory

Martin Miksa
Trojitý fotoaparátStřední třídaRecenze
Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let. Dobrodružství s příchutí plošinovek

Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let. Dobrodružství s příchutí plošinovek

I když tento žánr vznikl na konci minulého století, tak je mezi hráči velmi oblíbený i v dnešní době. Sice už nemá takovou popularitu u velkých studií, ale menší vývojářské týmy dokazují, že metroidvanie mají stále co nabídnout.

Martin Nahodil
MetroidvaniaTéma