Samsung byl rychlejší než Google. eSIM už přenesete mezi telefony řady Galaxy, podmínkou je One UI 5.1

  • Google přidá přesuny eSIM karet do Androidu 14
  • O pár dní jej však v tichosti předběhl Samsung
  • Potřebujete jen telefony s nadstavbou One UI 5.1 či novější

Přenos eSIM karty mezi telefony je řádově složitější operace, než u fyzické SIM karty, a proto se mobilní giganti snaží celý proces co nejvíce zjednodušit. Google plánuje rychlé přesuny eSIM karet zpřístupnit v Androidu 14, jenže jej předběhl Samsung. Ten přidal do nadstavby One UI 5.1 kompletní rozhraní a funkce, které umožňují přesun eSIM mezi smartphony od Samsungu.

Jihokorejský výrobce dokonce k funkci nabízí i kompletní popis na stránkách podpory. V novém telefonu stačí přejít do Nastavení - Připojení - Správce SIM, kde zvolíte položku Přidat eSIM. Pokračujte tlačítkem Přenos SIM karty z jiného zařízení.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung na Androidu zprovonil přenos eSIM karet z jednoho telefonu na druhý. Předběhl tak o pár dní Google, kterou stejnou funkci přidá do Androidu 14

Aby bylo možné přenos uskutečnit, musí mít starší telefon s aktivní eSIM nadstavbu One UI 5.1 nebo novější, a také musí mít zabezpečený zámek displeje. Pak už stačí jen druhé zařízení odemknout a přiblížit jej k vašemu novému telefonu. Na displeji staršího telefonu stačí jen stisknout tlačítko Přenést. Po chvíli přestane být eSIM ve starém telefonu funkční, a začne pracovat v novém zařízení. Alternativní možností je přesun eSIM systémovými nástroji od Googlu (v tuto chvíli ještě nejsou dotáhnuté do konce), popř. prostřednictvím operátora, který vám na vyžádání zašle další QR kód pro registraci eSIM v novém zařízení.

Samsung sice předběhl Google, ale přenosy eSIM nezpřístupnil u všech zařízení s One UI 5.1. Přenos eSIM umožňuje Galaxy Z Fold5, ale třeba u Galaxy Z Flip5 s identickou verzí nadstavby i systému přenos eSIM prozatím nefunguje.

Představujeme nejnovější skládačky od Samsungu:

Diskuze (2) Další článek: Google po dvou letech dohání Apple. Telefony s Androidem půjde odemknout pomocí hodinek s Wear OS

Témata článku: Samsung, , , , , , , , Karta, Telefon, Přesun, Přenos, Nastavení,