Známe základní specifikace foťáků u Galaxy Note20+. Maximem bude 50× zoom

Známý leaker Ice Universe na sociální síti Weibo a také na Twitteru pomalu rozkrývá hádanku okolo fotoaparátů u připravovaného Galaxy Note20+. Větší verze připravovaného tabletofonu má zůstat u 108MPx snímače ISOCELL Bright HM1 o velikosti 1/1.33", který debutoval u Galaxy S20 Ultra. Místo ToF snímače však do výbavy přibude laserový autofocus, který pomůže hlavnímu snímači s kvalitnějším a přesnějším ostřením, což je něco, k čemuž uživatelé Ultry dospěli až po několika softwarových aktualizacích.

Periskopický objektiv bude mít rozlišení 13MPx, Samsung u něj použije menší snímač Slim 3M5 s rozměry 1/3.4". I díky tomu už se Samsung nebude snažit o 100× Space Zoom. Maximem bude „pouze“ padesátinásobné hybridní přiblížení, které má být opět uvedeno přímo poblíž zoomového objektivu. Třetím do party bude 12MPx širokáč ISOCELL Fast 2L3 s rozměry 1/2.55", který podporuje PDAF autofocus.

Poměrně výrazně se nám rýsuje i zadní strana telefonu, resp. uspořádání samotného fotomodulu. Ten by měl o něco méně výrazněji vystupovat z těla telefonu, který si rámcově zachová podobný design jako loňský Galaxy Note10+. U Dynamic AMOLEDu se očekává postupné narovnání bočních hran a podpora 120 Hz obnovovací frekvence.

Uvnitř těla bude připravena baterie o kapacitě 4 500 mAh, která bude těžit z vylepšeného 5nm Exynosu 992. Výdrž baterie má být stejná jako u 5 000mAh Galaxy S20 Ultra, přičemž má zmizet výrazný GPU Throttling, který byl pozorován zvláště při přímém srovnání „es dvacítek“ běžících na Snapdragonu a Exynosu. Přestavení řady Galaxy Note20 se očekává v průběhu srpna.

Zdroj Weibo, Twitter

Diskuze (7) Další článek: Mobily budou rychlejší a úspornější. ARM uvedl novinky včetně superjádra Cortex-X1

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Fotoaparát, Specifikace, Design, Spekulace, Snapdragon, Stylus, Twitter, Isocell fast, Objektiv, Ultra, Dynamic AMOLEDu, Průběh srpna, F +, Snímač, Maximum, Exynosu, Foťák, Ica Universe, Weibo, Galax Note, Stylusy na Heureka.cz