Zkusili natočit krátký horor výhradně na Samsung Galaxy S22 Ultra. Podívejte se na výsledek

Samsung Galaxy S22 Ultra ukazuje svoje video schopnosti v nočních scénách. Pouze s pomocí telefonu natočil režisér Matyáš Fára krátký film nazvaný Samsung Hero. Jde o parodii na horory. Spíše než o film se jedná o půldruhé minuty dlouhý klip, v hlavních rolích se představují Jan Svoboda a Bára Cielecká.

Klepněte pro větší obrázek

Režisér na mobilu využil funkci Nightography, což je marketingový název pro noční režim, který je součástí nativní aplikace fotoaparátu všech tří modelů řady Galaxy S22. Natáčení přineslo svá specifika, ale také jednodušší natáčení – minimálně nebyl potřeba tak velký kamerový štáb. Při natáčení byl zvolen režim ručního snímání se stabilizátorem, natáčelo se do kodeku H.264.

Samsung Hero:

  • Česká republika, 2022, 1:32 min
  • Režie: Matyáš Fára
  • Hrají: Jan Svoboda, Bára Cielecká
  • Kamera: Tomáš Uhlík

„K technologickému omezení při natáčení jsme přistoupili jako k zajímavé zkušenosti. Telefon jsme otestovali, zvolili nejefektivnější postup a naplánovali všechny záběry tak, abychom využili všechny přednosti telefonu. Ve finále ale byly postupy stejné jako při natáčení na profesionální kameru,“ popisuje režisér Fára. Celkově tvořilo štáb 35 lidí. Samsung tvrdí, že výsledek je srovnatelný s klipy, které se natáčí s nákladným profesionálním technickým vybavením. Posoudit můžete sami:

Diskuze (2) Další článek: Recenze mobilu Motorola Edge 30. Nenápadná, přitom stylová žiletka nadchne a překvapí

Témata článku: Samsung, , , Samsung Galaxy S22 Ultra, Režisér, Krátký film, Krátký, Natáčení, Česká republika, Telefon, Horor