Xcover je samorost. Telefon, který u Samsungu přežil všechny změny, letos nabídne 5G a zůstane mu i 3,5mm jack

  • Stálice od Samsungu se letos dočká dalšího pokračování
  • Xcover Pro 2 bude první model řady s podporou 5G
  • Telefonu zůstane i vyměnitelná baterie, odolnost IP68 či 3,5mm jack

Pokud se u Samsungu můžete na něco spolehnout, je to každoroční únorová či březnová premiéra řady Galaxy S a také udržování nestárnoucí řady Galaxy Xcover. Ta ostatně sahá velmi dlouho do historie, protože řada ve svých počátcích obohatila původně tlačítkové telefony o odolnější konstrukci. Řada Xcover přežila i do dnešních dní, a to proto, že je stále svá. Nesvazují ji žádné designové a konstrukční trendy ani žádná omezení, i proto se letos můžeme těšit na premiéru nového modelu Galaxy Xcover Pro 2.

Samsung v posledních letech „dávkuje“ na trh jeden Xcover ročně, letošní novinka však nenaváže na loňský Galaxy Xcover 5, ale spíše na předloňský Galaxy Xcover Pro. Telefon má mít rozměry 170 × 81 × 10,1 mm, plastové tělo bude zabaleno do pogumovaného rámu s odolností IP68, přičemž zadní skořápka bude i nadále na těle telefonu jen nacvaknuta. To, abyste se mohli vyměnit baterii za druhou nabitou, pod kterou budete moci vložit microSD a nanoSIM kartu.

Pogumované regulátory hlasitosti najdete spolu se zamykací klávesou, jejíž součástí bude čtečka otisků prstů, na pravém boku telefonu. Na horní hraně nebude chybět známé tlačítko Xcover ani sluchátkový jack, spodní hraně dominuje USB-C a hlavní reproduktor. Na zádech budou čekat dva fotoaparáty doplněné přisvětlovací diodou, 6,56" displej typu Infinity-V by měl nabídnout rozlišení Full HD+ a selfie kamerku ve véčkovém výřezu. 

O čipsetu zatím mnoho nevíme

Výkon telefonu by měl obstarat 5nm čipset Exynos 1280, tj. stejný procesor, jako u Galaxy A53. Ovšem k procesoru Samsung stále nezveřejnil ani základní elementární specifikace, např. typ použitých jader či přidružený grafický adaptér. Víme jen to, že Xcover Pro 2 bude prvním telefonem řady, který bude podporovat 5G sítě. Kdy se jej však dočkáme v prodeji, zatím není jasné.

Připomeňte si model Galaxy Xcover Pro:

 Samsung telefon dosud nepředstavil, a tak se zatím můžeme dívat pouze na rendery, které vznikly podle náčrtků a schémat určených pro výrobce pouzder a dalšího příslušenství. Jakmile budeme znát datum startu prodeje telefonu v Česku, budeme vás informovat.

Samsung Galaxy Xcover Pro G715 4GB/64GB Dual SIM Samsung Galaxy Xcover Pro G715 4GB/64GB Dual SIM
nabízí 2 obchody za ceny od 6 545 Kč
Srovnat ceny na Živě

Zdroj Zoutons

Diskuze (4) Další článek: Samsung v nepříjemné pozici kvůli písmenu „Z“ v názvu skládaček. Někde už ho přestal používat

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Xcover Pro, Samsun, Česká republika, Telefon, Odolnost, Model,