VYZKOUŠENO: Samsung Galaxy Tab S7+ lépe kooperuje s telefonem i počítačem

Samsung v uplynulých dnech aktualizoval tablet Galaxy Tab S7+ na Android 11 s grafickou nadstavbou One UI 3.1, a tím přišla i celá spousta novinek týkající se konektivity. Tablet dokáže nově blíže spolupracovat s telefonem, sluchátky Galaxy Buds Pro a také s notebooky či počítači s Windows 10. Jaké jsou největší novinky, můžete vidět ve videu níže.

První novinkou je zadávání textů na telefon pomocí klávesnice, která je součástí Book Coveru tabletu. Stačí telefon a tablet spojit přes Bluetooth, a následně stisknout klávesovou zkratku Cmd + Lang. Zhruba do deseti vteřin dojde k přepojení výstupu z klávesnice na telefon, na němž můžete pohodlně napsat i delší texty. Opětovným stiskem kombinace kláves se zase při zadávání textů přepnete na tablet.

Poznámky Samsung Notes a prohlížeč Samsung Internet můžete používat nezávisle na zařízení. Když skončíte na telefonu, můžete plynule pokračovat na tabletu, a obráceně. Bude třeba jen u obou zařízení přejít do Nastavení - Rozšířené funkce - Pokračovat s aplikacemi v jiných zařízeních, a tuto položku aktivovat. A z nabídky posledních spuštěných aplikací můžete na tabletu pokračovat tam, kde jste u telefonu skončili. 

Nové možnosti konektivity u Galaxy Tab S7+:

Další novinka se týká funkce Auto Switch, která slouží k automatickému přepínání výstupu do sluchátek. Pokud máte nová Galaxy Buds Pro spárovaná s tabletem i se smartphonem a máte u nich aktivovanou funkci Aut. přepnout na další zařízení, dojde k přepnutí na sluchátka podle toho, zda některé zařízení nezačne přehrávat multimédia nebo na něj nesměřuje příchozí hovor.

Poslední novinkou je podpora bezdrátového displeje pro vybrané notebooky s Windows 10. Samsung sice v tiskové zprávě uváděl jen své Notebooky postavené na Intelu, které se v Česku nenabízí. My jsme však tablet jako bezdrátový displej rozchodili u Lenova Yoga 7 Slim s čipsetem AMD Ryzen 7 (4700U). Zda si rozhraní duplikujete nebo rozšíříte, je čistě na vás. Na cestách však můžete mít k notebooku po ruce druhý displej, který značně usnadní práci, a navíc vám zpřístupní dotykové zadávání, i když to samotný notebook neumí. Stylusem S Pen si můžete črtat poznámky, kreslit nebo třeba podepisovat dokumenty.

Diskuze (4) Další článek: 4Q 2020: Velkolepý návrat Applu, ústup Huawei a posilování čínské konkurence

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Tab S7+, Sluchátko, Notebook, Důvěra, AMD Ryzen, Nastavení, Novinka, Lenovo Yoga, Počítač, Zařízení, Tab S, Slim, Auto Switch,