Vyzkoušeli jsme doplňkovou nabídku krytů pro Samsung Galaxy S7 Edge. Mj. se podíváme i na baterii na záda nebo QWERTZ klávesnicí.
V dnešním článku si z blízka ukážeme originální příslušenství pro Samsung Galaxy S7 Edge. Sérii příslušenství a doplňkových pouzder předběhlo pouze jedno „pouzdro“, které vyčnívalo, a to model Lens Cover. Jeho součástí totiž byly i dvě optické čočky, kterými jste mohli vylepšit či upravit focení hlavním fotoaparátem. Test tohoto příslušenství si můžete přečíst zde.
Dále v článku si ukážeme základní pouzdra, která nasadíte na zadní stranu, „energetický batůžek“ s bezdrátovým nabíjením, pouzdro s LED diodami, různá flipová pouzdra a také kryt s QWERTY klávesnicí. U všech pouzder počítejte s tím, že jsou dostupná, jak pro menší Galaxy S7 (recenze zde), tak i pro větší Galaxy S7 Edge (recenze zde).
Clear Cover
Clear Cover je základním originálním obalem pro S7 Edge. Jedná se o průhledný kryt s jemnou tečkovou strukturou na zádi, díky čemuž navenek zachováte design zadní strany. Boky krytu, které přecházejí na boční hranu, jsou stříbrné s barevným tónem, který odpovídá zvolené variantě krytu.






Pouzdro Clear Cover pro Galaxy S7 Edge
Na fotkách výše vidíte barevnou variantu „black“, která má odstíny spíše do modra. Mimo ní se kryt ještě prodává ve zlaté a stříbrné, které mají barevné odstíny přesně podle svého označení. Nevýhoda krytu spočívá v tom, že je na něm, i pod ním, vše vidět. Před nasazením je třeba důkladně vyčistit zadní skleněnou záď, po jeho nasazení je třeba záda čas od času otřít hadříkem. Navíc trochu narostou rozměry celého zařízení, což může být pro někoho minus, pro někoho zase plus.
Je třeba zmínit, že hrany pouzdra nejsou průhledné, takže pokud vám telefon spadne na kovou hranu a budete chtít promáčklinu v kovovém šasi zakrýt, může být pouzdro prvním řešením tohoto vizuálního nedostatku. Clear Cover lze v ČR pořídit v oficiální distribuci za 699 Kč.
Leather Cover
Obdobně jako Clear Cover je i Leather Cover pouze ochranným krytem. Vypadá obdobně jako Clear Cover, jen s tím rozdílem, že vnější povrch je z měkčí kůže a vnitřek je vypolstrovaný. Dalším rozdílem je to, že kryt obepíná i horní hranu telefonu a celkově působí elegantnějším dojmem.



Pouzdro Leather Cover pro Galaxy S7 Edge
Kryt je pružnější, než Clear Cover, takže se nám lépe nasazuje a díky kůži působí telefon s nasazeným pouzdrem v ruce lépe než u Clear Coveru. Opět je ale třeba si zvykat na trochu větší rozměry, ovladače na bocích jsou navíc trochu „utopené“. Leather Cover se na českém trhu prodává za 799 Kč, a to v černé nebo hnědé barevné variantě.
S View Cover
Z obyčejných krytů přecházíme na pouzdra. Mimo úplně základního flipového pouzdra jsme měli možnost vyzkoušet i pouzdro S View Cover, neboli také pouzdro „s oknem“. To se skládá ze zadního nacvakávacího krytu, který doplňuje flip s prostorem na zobrazení obsahu. Při prvním nasazením pouzdra ale počítejte s tím, že telefon bude potřebovat aktualizaci systémové části, která zaštiťuje komunikaci s příslušenstvím.






S View Cover pro Samsung Galaxy S7 Edge, kterému se také přezdívá „pouzdro s oknem“
Pouzdro je magnetické, takže po odklopení krytu se vám automaticky odemkne telefon, pokud nemáte odemknutí zabezpečeno heslem, znakem či otiskem prstu. A pokud ano, budete muset telefon po odklopení krytu stejně patřičným způsobem odemknout.




Zamykací obrazovka „v okně“, výsuvná lišta, focení a průběh hovoru
Přes výřez v pouzdru je možné částečně ovládat telefon, co se základních funkcí týče. V okně můžete přijmout či odmítnout hovor, díky výřezu v horní části pouzdra můžete volat i se zavřeným flipem. Přes okno se můžete podívat na notifikace horní výsuvné lišty se zástupci rychlého spuštění, případně zavolat některý oblíbený kontakt nebo fotit. V tom případě má výsledná fotografie rozlišení 3 024 × 3 024 pix.



Fotografie pořízené přes „okno“ v pouzdře S View Cover
Pouzdro je rozděleno na tři díly, což je užitečné zejména při běžném používání smartphonu, kdy filp přehýbáte na zadní stranu. Prostřední díl je pružný, takže přehnutí nejde tolik „ztuha“, navíc jsou přes něj i poměrně dobře ovladatelné regulátory hlasitosti. Pouzdro S View Cover se prodává v černé, zlaté, stříbrné a bílé za 1 199 Kč.
Clear View Cover
Výhody průhledné části displeje využívá i další pouzdro v pořadí, Clear View Cover. Jedná se o předělávku základního flipového pouzdra, s tím rozdílem, že je celá přední strana flipu poloprůhledná.






Pouzdro ClearView Cover nasazené na Samsungu Galaxy S7 Edge. Hlavním přínosem tohoto pouzdra je poloprůhledný flip
A jaký je přínos? Po zavření krytu nebo stisknutí zamykacího tlačítka se na displeji rozzáří aktuální čas (v roamingu budou časy dva) s datem a případnými notifikacemi zmeškaných volání a nepřečtených zpráv.



Konektory jsou přístupné, stejně jako regulátory hlasitosti. Automatické odemčení po odklopení flipu zajišťuje drobný magnet
Nechybí ani stavový řádek, ze kterého se dozvíte to stejné, jako při běžném používání systému, tedy stav baterie, intenzitu signálu, konektivitu a notifikace aplikací. Ovšem s tím rozdílem, že si horní lištu nijak nevysunete.




Základní zobrazení displeje pod flipem, zmeškané volání, příchozí hovor a zvonící budík
Poloprůhledný kryt se sice tváří staticky, ale můžete jej využít i k ovládání. Modelovým příkladem je přijetí hovoru na poloprůhledném flipu nebo ukončení vyzvánění budíku. V případě volání opět nemusíte odklopovat filp a můžete s protistranou rovnou hovořit.
Pouzdro Clear View Cover se v ČR prodává za 1 399 Kč, a to opět v černé, zlaté a stříbrné barevné variantě.
LED View Cover
Dalším z pouzder s funkčností „navíc“ je LED View Cover. Na první pohled vypadá jako základní Flip Cover, ovšem v horní části přední strany je zabudován LED displej, který poslouží pro zobrazování notifikací. Tou základní je zobrazení aktuálního času, které se objevuje po zavření flipu či po stisknutí zamykacího tlačítka.






LED View Cover ve zlaté barevné variantě bude nejlépe sedět ke zlatému Galaxy S7 Edge
Pouzdro dále zobrazuje notifikace zpráv a příchozích hovorů. V prvním případě se zobrazí pouze obligátní obálka, ve druhém ale můžete být poměrně „odvázaní“. V Nastavení připojeného příslušenství (Nastavení - Příslušenství - LED ID volajícího) si můžete přiřadit až dvacet různých symbolů k vašim kontaktům. Pokud vám budou volat, na LED displeji uvidíte jim přiřazený symbol.



Rozevřené pouzdro, přístupné konektory i výřez v zadní části, který mají všechna pouzdra společný
Samotné pouzdro je napájeno bezdrátově z telefonu (Input: 30 mA) a přes boční díl vede kabelový spoj, takže se flip trochu hůře přetáčí na zadní stranu. Tedy alespoň zpočátku, než se pouzdro, tak říkajíc „rozchodí“. Platí i to, co jsme zmínili u pouzdra S View Cover, volat lze i se zavřeným flipem a na jeho vnitřní straně najdete navíc místo pro vložení papírové bankovky, nebo ještě lépe, platební karty.


Piktogramy LED diod, které je možno přiřadit volajícím z vašeho telefonního seznamu
LED View Cover se prodává v černém, zlatém a stříbrném provedení za 1 599 Kč.
Ochranný kryt s klávesnicí
Ochranný kryt s klávesnicí, nebo-li také Keyboard Cover, jste u nás již možná viděli v případě loňského modelu Galaxy S6 Edge+. Téměř identické příslušenství se letos objevuje v prodeji i pro modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Komplet se skládá ze zadního krytu, do kterého z přední strany nacvakáváte malou QWERTY klávesnici. Pokud je však chcete používat jen někdy, lze ji nacvaknout na zadní kryt.



Keyboard Cover, u něhož můžete klávesnici v případě (ne) potřeby nacvaknout na zadní část
Po nacvaknutí klávesnice na displej se zmenší dostupná plocha displeje i samotné rozlišení na 1 807 × 1 440 pix, zbytek připadne na klávesnici, jejíchž znaky „propisujete“ na zbytek displeje. Po připojení klávesnice vám pak vyskočí nápověda ohledně zadávání čísel a speciálních znaků.



Samostatný díl s klávesnicí
Samotný klávesnicový modul překrývá i ovladače pod displejem, které jsou však nově k dispozici v tlačítkové podobě a velmi přesně se ovládají. Pokud se podíváme na klávesnici, jedná se QWERTY modul, ovšem u českého modelu se layout automaticky nastaví na QWERTZ. Po stisku klávesy Alt píšete číslice a alfanumerické znaky, přes klávesu Shift píšete velká písmena. Své samostatné tlačítko zde má i obrazovka symbolů nebo vyvolání hlasového zadávání.






Takto vypadá nasazený Keyboard Cover na Galaxy S7 Edge
Jednotlivá tlačítka jsou směrem do úhlopříčky vyvýšená, takže je nahmatáte i poslepu, ovšem na tvar tlačítek a jejich tuhost si musíte nějakou chvíli zvykat. Oceňujeme rozměrný mezerník, pokud budete chtít psát diakritická znaménka, je třeba tlačítka déle podržet a poté dotykem vybrat odpovídající variantu znaku.
Pouzdro Keyboard Cover se v ČR prodává v černé a zlaté, a to za 1 499 Kč.
S7 Edge Back Pack
Další příslušenství spadá do oblasti baterií, resp. slouží k prodloužení výdrže. Řeč je o „Pack Packu“, tedy o jakémsi přídavném „batůžku“ s externí baterií, který se zacvakává na záda Galaxy S7 Edge. A nutno dodat, že nacvaknutí tohoto příslušenství výrazně pozmění vzhled celého smartphonu, jen tloušťka naroste zhruba třikrát...






„Batůžek“ s baterií, který se nacvakává na Galaxy S7 Edge
V „batůžku“ na zádech se skrývá 3 100 mAh baterie, která má na horní hraně svůj nabíjecí microUSB konektor, stavové diody informující o zbývající kapacitě a také zapínací tlačítko. Až po jeho stisknutí dojde k bezdrátovému dobíjení interní baterie z externího battery packu, dalším stisknutím pak rozsvítíte diody. Čtyři značí maximum, jedna blikající pak minimální nabití. A pokud vám na levém boku bliká miniaturní modrá dioda, značí to, že aktuálně probíhá nabíjení telefonu. Zelenou barvou pak signalizuje dobití telefonu.






Pohled na boky, záda a na samostatné příslušenství vedle S7 Edge
Bonusem příslušenství je to, že jej nemusíte mít nasazené pořád, pouze v případě nouze. Battery Pack se nabíjí samostatně, navíc na cestách nepotřebujete žádné další kabely, stačí do něj jen smartphone nacvaknout. Dobíjení probíhá tempem cca 15% za 45 minut.
Příslušenství se prodává za 2 299 Kč, a to pouze v černé barevné variantě. K dispozici je pro S7 i S7 Edge.
Fast Charge Battery Pack
Poslední příslušenství již ani vzdáleně nemůžeme nazývat krytem, jedná se o samostatný externí battery pack o kapacitě 5 100 mAh. Mimoto Samsung nabízí i větší battery pack s dvojnásobnou kapacitou.






5100mAh battery pack s rychlým nabíjením
Na jednom konci má krabička microUSB konektor pro nabíjení, na druhém zase plnohodnotné USB, do kterého zapojujete dodávaný kablík, který končí microUSB koncovkou. Stisknutí tlačítka opět slouží ke zjištění stavu nabití externí baterie. Čtyři bílé značí plné nabití, jedna blikající již téměř úplné vybití. A to nejdůležitější na závěr, jedná se o „Fast Charge“ battery pack, takže pokud v nastavení telefonu povolíte zrychlené nabíjení, bude se nabíjet rychleji, než u dřívějších externích baterií.
Battery pack se z nuly na sto dobije za 2 hodiny a 15 minut, telefon se z něj, v případě rychlé nabíjení, dobije za 25 minut o cca 20 procent. Battery pack s označením EB-PG930 se na českém trhu prodává za 1 499 Kč, a to v černé a stříbrné barevné variantě.