Víte o nich? Samsung u svých nositelností vyzdvihuje čtyři skryté funkce

Samsung na svém blogu zmiňuje čtyři funkce svých zařízení z kategorie Wearables, o jejichž existenci možná ani nevíte. Zřejmě nejužitečnější je funkce SmartLock, která se poprvé objevila již v Androidu Lollipop. Pokud hodinky nebo náramek přidáte mezi povolená zařízení, telefon se automaticky odemkne, pokud budou tato zařízení v jeho blízkosti. Typicky tak při nošení hodinek na ruce nebudete muset při každém vytáhnutí z kapsy telefon neustále odemykat. Funkce také umožňuje nechat telefon automaticky odemknutý ve vybraných „bezpečných“ lokalitách, např. doma.

Funkce Buds Together zase debutovala u sluchátek Galaxy Buds Live. Pokud na nich posloucháte hudbu, můžete na telefonu zvolit funkci Music Share a nastavit sdílení přehrávané hudby. Z druhého telefonu vám někdo může poslat požadavek na sdílení hudby, a pokud jej přijmete, bude hudba z vašeho telefonu přehrávána i na druhém zařízení, a to ve druhém páru sluchátek Galaxy Buds Live.

Funkci Auto Switch jsme si nedávno vyzkoušeli u Galaxy S21 a Galaxy Tab S7+. Funguje u sluchátek Galaxy Buds Pro, které mohou být spárována se dvěma zařízeními najednou. Pokud budete na tabletu ve sluchátkách poslouchat hudbu a na telefon vám někdo zavolá, sluchátka se automaticky připojí k telefonu. Automatické přepínání mezi zařízeními musí být aktivní u obou zařízení, která musí navíc disponovat nejnovější grafickou nadstavbou One UI 3.1.

Ukázka funkce Auto Switch:

A pokud máte hodinky Galaxy Watch Active2 nebo Galaxy Watch 3, můžete využít aplikaci Hand Wash, která se stará o každodenní rutinu umývání rukou. Nejen, že aplikace v pravidelných intervalech upozorňuje na umytí rukou, ale s nejnovější aktualizací vám při mytí rukou na hodinkách běží odpočet 25 vteřin. A to je ideální doba mytí rukou, kterou doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). 

Představení chytrých hodinek Galaxy Wathch 3:

Zdroj Samsung News

Diskuze (16) Další článek: Trh smartphonů se letos v ČR vrátí na úroveň roku 2019. Pětina prodaných zařízení bude 5G

Témata článku: Samsung, Android, Galaxy, Hodinky, Galaxy Watch, One UI, Galaxy Buds Live, Nositelnosti, Galaxy Watch 3, Galaxy Buds Pro, Zařízení, Galaxy Buds, Telefon, Samsun, Hudba, Funkce Auto Switch, Auto Switch, Nošení, Mytí rukou, Music Share, Samsung News, Sluchátko, SmartLock, WHO, Organizace, Telefony s Androidem na Heureka.cz