Víte o nich? Samsung u svých nositelností vyzdvihuje čtyři skryté funkce

Samsung na svém blogu zmiňuje čtyři funkce svých zařízení z kategorie Wearables, o jejichž existenci možná ani nevíte. Zřejmě nejužitečnější je funkce SmartLock, která se poprvé objevila již v Androidu Lollipop. Pokud hodinky nebo náramek přidáte mezi povolená zařízení, telefon se automaticky odemkne, pokud budou tato zařízení v jeho blízkosti. Typicky tak při nošení hodinek na ruce nebudete muset při každém vytáhnutí z kapsy telefon neustále odemykat. Funkce také umožňuje nechat telefon automaticky odemknutý ve vybraných „bezpečných“ lokalitách, např. doma.

Funkce Buds Together zase debutovala u sluchátek Galaxy Buds Live. Pokud na nich posloucháte hudbu, můžete na telefonu zvolit funkci Music Share a nastavit sdílení přehrávané hudby. Z druhého telefonu vám někdo může poslat požadavek na sdílení hudby, a pokud jej přijmete, bude hudba z vašeho telefonu přehrávána i na druhém zařízení, a to ve druhém páru sluchátek Galaxy Buds Live.

Funkci Auto Switch jsme si nedávno vyzkoušeli u Galaxy S21 a Galaxy Tab S7+. Funguje u sluchátek Galaxy Buds Pro, které mohou být spárována se dvěma zařízeními najednou. Pokud budete na tabletu ve sluchátkách poslouchat hudbu a na telefon vám někdo zavolá, sluchátka se automaticky připojí k telefonu. Automatické přepínání mezi zařízeními musí být aktivní u obou zařízení, která musí navíc disponovat nejnovější grafickou nadstavbou One UI 3.1.

Ukázka funkce Auto Switch:

A pokud máte hodinky Galaxy Watch Active2 nebo Galaxy Watch 3, můžete využít aplikaci Hand Wash, která se stará o každodenní rutinu umývání rukou. Nejen, že aplikace v pravidelných intervalech upozorňuje na umytí rukou, ale s nejnovější aktualizací vám při mytí rukou na hodinkách běží odpočet 25 vteřin. A to je ideální doba mytí rukou, kterou doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). 

Představení chytrých hodinek Galaxy Wathch 3:

Zdroj Samsung News

Diskuze (39) Další článek: Trh smartphonů se letos v ČR vrátí na úroveň roku 2019. Pětina prodaných zařízení bude 5G

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Aplikace, Samsun, Auto Switch, Samsung News, Organizace, WHO, Funkce Auto Switch, F +, Telefon, SmartLock, Mytí rukou, Nošení, Sluchátko, Music Share, Hudba,