Menší kloub a větší baterka. Čtvrtá generace véčka od Samsungu slibuje dosud nejlepší výbavu

  • Samsung se připravuje na letní premiéru nových skládaček
  • Galaxy Z Fold4 bude o něco více hranatější
  • Galaxy Z Flip4 zase dostane větší baterii

Oživeno 1. června: Přestože do premiéry nových skládaček od Samsungu zbývá ještě několik měsíců, na povrch uniká spousta nových informací. Nyní leaker Yogesh Brar na Twitteru přiblížil další specifikace chystané menší novinky. Těšit se prý můžeme na 6,7" Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a opět o něco větší vnější displej s úhlopříčkou 2,1".

Klepněte pro větší obrázek
Nové véčko od Samsungu slibuje špičkový výkon a o něco menší kloub pro skládání (obr.: 91mobiles.com)

Brar potvrdil i dřívější spekulace o využití nového čipu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+, který zde prý doplní 8 GB RAM a úložiště o velikosti 128 či 256 GB. Baterie by dle něj skutečně měla nabídnout vyšší kapacitu 3 700 mAh, a to s podporou 25W drátového a 10W bezdrátového dobíjení. Dvojice vnějších fotoaparátů by měla přinést 12Mpx rozlišení, přičemž uvnitř bude čekat také 10Mpx selfie kamerka.

Na web také díky účtu Ice Universe unikly také fotky údajného ochranného krytu pro chystané véčko. To z rozměrů a tvaru viditelně naznačuje, že novinka zřejmě o něco zmenší celý systém ohybu. Leaker zde upozorňuje na to, že kloub novinky bude pravděpodobně výrazně užší. 


Původní článek z 10. května:

Vítané změny a vylepšení. Nový Fold od Samsungu bude hranatější, véčko Flip zase dostane větší baterii

Už za pár měsíců nás čeká premiéra nové řady skládaček od Samsungu, a na internetu už kolují zajímavé informace. Ty se týkají zejména skládacího hybridu Galaxy Z Fold4. Tento model by měl být oproti aktuální generaci Galaxy Z Fold3 o něco kompaktnější, a ne tak výrazně protažený do výšky. Ne nadarmo nám skládací hybridy od Samsungu v ruce i po třech letech stále tak trochu připomínají dálkový ovladač...

Samsung Galaxy Z Fold3 5G F926B 12GB/256GB Samsung Galaxy Z Fold3 5G F926B 12GB/256GB
nabízí 10 obchodů za ceny od 22 999 Kč
Srovnat ceny na Živě

Leaker IceUniverse na Twitteru publikoval rozměrové srovnání mezi aktuální a budoucí generací. Vnější displej by měl být u Foldu4 o něco nižší a také nepatrně širší. Nově nabídne poměr stran 23:9, zatímco aktuální generace Foldu má vnější displej s poměrem stran 24,5:9. Díky tomu se lehce upraví rozměry skládačky po rozevření, která bude na výšku nepatrně nižší, a o stejný rozdíl zase naroste do šířky. Jinými slovy, vnitřní displej bude využívat poměr stran 6:5, zatímco aktuální generace využívá displejový panel o formátu 5:4.

Klepněte pro větší obrázek
Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Fold4 budou mít nepatrně odlišné rozměry

Baterie skládačky bude mít kapacitu 4 400 mAh, což je stejná hodnota, jako u Galaxy Z Fold3. A to by bylo zklamání, protože, až na Galaxy Z Fold2, kapacita baterií u skládacích hybridů od Samsung stagnuje na stejné metě. V tomto duchu je příjemným překvapením kapacita baterie skládacího véčka, která má narůst o 400 mAh na metu 3 700 mAh. A to může ve spojitosti s očekávaným energeticky úspornějším čipsetem přispět k lepší výdrži na jedno nabití.

Obě nové skládačky mají běžet na Snapdragonu 8 Gen 1 Plus, i když je otázka, zda kvůli posunutí dostupnosti tohoto čipsetu nevsadí skládačky na základní verzi čipsetu. Galaxy Z Fold4 bude k dispozici v béžové, černé a šedé, Z Flip4 se má nabízet minimálně ve zlaté, šedé, modré a ve fialové. Telefony se mají začít prodávat v průběhu letošního třetího čtvrtletí.

Toto je aktuální generace véčka Galaxy Z Flip3:

Zdroj Ice Universe

Diskuze (13) Další článek: Apple zabránil podvodům za 1,5 miliardy dolarů. Hájí tím svůj přísný dohled nad aplikacemi

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, Spekulace, Internet, Baterie, Premiéra, Véčko, Hybridy, Flip, Twitter, Skládací konstrukce, Druhý displej, UTG, Qualcomm Snapdragon, Velká baterie, Vítaná změna, Ica Universe, Skládačka, Kloub, Displej, SLI, Nejlepší výbava, Generace, Mobilní telefony véčka na Heureka.cz