Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

  • Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla
  • Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči
  • Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Chytré hodinky a fitness náramky jsou zajímavé technologické doplňky, u kterých se však příliš často nezmiňuje přesnost naměřených hodnot ve srovnání s profesionálními měřiči. I výrobci nositelné elektroniky své uživatele nesčetněkrát informují o tom, že naměřené údaje jsou pouze informativního charakteru. A tím dohady o přesnosti měření končí. 

Tým vědců z Pennington Biomedical Research Center, Louisiana State University a Hawaii Cancer Center si vzal na paškál přesnost funkce BIA (Biolelectric Imedance Analysis) u posledních dvou generací hodinek od Samsungu. Ta zjišťuje, kolik procent z vašeho těla tvoří kosterní svalstvo a tělesný tuk.

Klepněte pro větší obrázek
Chytré hodinky od Samsungu dokáží změřit stavu těla. Jak moc se však na tyto výsledky můžete spoléhat?

Vznikla tak studie, které se účastnilo 109 osob, z nichž 75 vyplnilo kompletní protokoly. Naměřené hodnoty byly porovnány s profesionálními DXA skeny a s laboratorními oktapolárními bioelektrickými impedančními analýzami. Pokud pomineme sekundární účinek měření, díky němuž se nositelné hodinek více pohybovali a méně seděli, stojí za zmínku samotná přesnost hodinek. Hodinky Galaxy Watch4 měly uváděné hodnoty na 97 až 98 % stejné, jako u profesionálních měřidel.

Jak změřit složení těla u hodinek od Samsungu:

Měření vás přitom stojí jen patnáct sekund času a můžete jej provést prakticky kdykoliv. Podle Samsungu je však hodné provádět měření klidně každý den ale v pravidelném čase. Měli byste se měřit před jídlem a současně mít prázdný močový měchýř.

Zdroj: oup.com

Diskuze (8) Další článek: Podzimní novinky od Fitbitu dostávají Google Peněženku. Na Mapy se však stále čeká

Témata článku: Samsung, , , , , , Přesnost měření, Stavba těla, Hawai, Tělo, Přesnost, BIO, Vědec, Měřidlo