Váš Telefon ve Windows 10 se naučil nové kousky ve spolupráci s řadou Galaxy S20

Aplikace Váš Telefon ve Windows 10 se naučila nové kousky, které využijí majitelé smartphonů řady Galaxy S20 či skládacího véčka Galaxy Z Flip. Změny jsou součástí aktualizace Windows 10 Insider Preview Build 19582.1001, kterou obdržíte, pokud jste součástí Insider Programu. Podle blogu Microsoftu by však nové funkce měly být brzy k dispozici i běžným uživatelům. Připomeňme, že aplikace Váš Telefon fungovala již u loňského Galaxy Note10, a od úvodní betaverze se naučila spoustu dalších funkcí.

Tou největší novinkou je „Kopírování a vkládání mezi zařízeními“. Jakmile tuto položku povolíte v desktopové aplikaci, stačí na počítači text vykopírovat známou zkratkou Ctrl+C, přičemž do zadávacích okének v telefonu text vložíte delším podržením prstu a kliknutím na Vložit. Funguje to i opačnou stranou. Jakmile na telefonu vyberete text a z nabídky vyberete Kopírovat, můžete jej v počítači kdekoliv vložit klávesou zkratkou Ctrl+V.

První dojmy z první verze aplikace Váš Telefon ve Windows 10:

Kopírovat nemusíte jen texty, ale z počítače do telefonu překopírujete i např. fotografii, což funguje zatím jen při psaní textovky, která se následně převede na MMS zprávu. V aplikaci Váš Telefon již delší dobu funguje možnost ovládání telefonu na zobrazeném displeji. Nově při aktivaci této funkce zčerná displej, aby bylo zachováno soukromí zobrazeného obsahu. Pokud vám však nevadí, že počítačová aplikace zrcadlí to, co je běžně vidět na smartphonu, můžete si funkci vypnout.

Představení funkce Odkaz do Windows u Galaxy Note10:

Další novinkou je podpora RCS zpráv, u nichž však ještě záleží na podpoře ze strany operátorů. A pokud budete jako defaultní používat aplikaci Samsung Messages jakmile si SMSKu přečtete přes aplikaci Váš Telefon, bude v telefonu označena jako přečtená. Mezi další funkce aplikace patři možnost vyřizování hovorů přes telefon, váš počítač však musí být vybaven Bluetooth. V aplikaci dále nechybí možnost prohlížení fotografií pořízených telefonem a také všech aktuálních notifikací. Aplikaci Váš Telefon stáhnete bezplatně na Microsoft Storu.

Diskuze (5) Další článek: Odhalený Ironmanem. Robert Downey Jr. se vyfotil s očekávaným OnePlus 8 Pro

Témata článku: Samsung, Aplikace, Bluetooth, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20+, Microsoft store, Nový kousek, Počítač, Kousek, Odkaz, Ctrl + C, Funkce, Telefon, Váš Telefon, TextUrčitě si přečtěte

Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze