UWB u Galaxy Note20 Ultra byla jen první vlaštovka. Samsung v ní vidí budoucnost

Samsung dnes na svém blogu potvrdil, že vkládá velké naděje do technologie UWB velké naděje, a že podpora UWB u Galaxy Note20 Ultra byla jen první vlaštovkou, po které následoval Galaxy Z Fold2. Samsung v této komunikační technologii vidí velký potenciál, takže má vyčleněn samostatný tým, který se bude starat o integraci UWB do dalších zařízení.

 

Standard UWB byl vyvinut počátkem tohoto tisíciletí a schovává se pod standardizovaným označením IEEE 802.15.4. Jedná se o vysokofrekvenční vysílání krátkého dosahu, které aplikacím v telefonu umožňuje určit směr, ve kterém se nacházejí další UWB zařízení. V praxi tak UWB otevírá možnosti pro rychlé sdílení dat z blízkých zařízení, která jsou si vědoma o vzájemné poloze toho druhého či k přesné navigaci uvnitř velkých prostor, např. na letištích nebo v obrovských vícepatrových garážích.

Technologii zaštiťuje organizace FiRa Consortium, jejímž členem se loni stal s Samsung. Toto uskupení v současné době pracuje na bližších detailech standardu, aby nedošlo k tomu, že si každý z výrobců udělá UWB po svém, což by znamenalo, že by technologie UWB mezi různými značkami nebyla kompatibilní. Samsung věří, že je UWB technologií budoucnosti a přislíbil otevřenou spolupráci na standardu se všemi členy FiRa Consortium.

Samsung představuje funkci UWB:

V praxi by se se tak UWB mělo brzy dostat i do dalších zařízení řady Galaxy, např. do očekávané řady Galaxy S21. V současné době funguje jen pří sdílení souborů pomocí funkce Sdílení nablízko (Nearby Share), je však potřeba aby i druhé zařízení podporovalo UWB. Dalším krokem UWB v načrtnuté roadmapě bude spolupráce s chytrými zámky.

Zdroj Samsung News

Diskuze (1) Další článek: KOMENTÁŘ: Qualcomm plánuje vlastní mobil a já marně přemýšlím, proč by to měl být dobrý nápad

Témata článku: Samsung, Technologie, Smartphony, UWB, Nearby Share, Budoucnost, Samsung News, The Next, Vlaštovka, Zařízení, Sdílení nablízko, FIRA Consortium, StandardUrčitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny