UWB dostane větší smysl. Samsung představil oživený lokátor SmartTag+

Samsung představil již svůj druhý lokátor Galaxy SmartTag+, který navazuje na dříve testovaný Galaxy SmartTag. Přívěsek se převlékl do nových barevných odstínů, v hardwarových specifikacích vidíme pouze jednu změnu, zato zásadní. Lokalizátor mimo Bluetooth LE podporuje i technologii UWB, díky které jej můžete přesně dohledat v rozšířené realitě prostřednictvím fotoaparátu ve smartphonech Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra a Galaxy Z Fold2.

Nový lokátor můžete zařadit do segmentu SmartThings Find a připevnit je k věcem denní potřeby. V případě ztráty nebo odcizení, vám předmět pomohou nezištně dohledat jiní uživatelé smartphonů řady Galaxy. Na mapovém podkladu uvidíte poslední známou pozici SmartTag+, na které můžete lokátor dohledat jeho prozvoněním, pomocí intenzity Bluetooth signálu nebo přesně pomocí technologie UWB. Funkce AR Finder vás přes hledáček telefonu navede šipkou přesně k hledanému předmětu.

Součástí SmartTag+ je nadále i jedno akční tlačítko, které můžete využít k ovládání zařízení chytré domácnosti, které jsou spravována aplikací SmartThings. Samsung Galaxy SmartTag+ se bude v Česku prodávat od 30. dubna v černé a modré barevné variantě. Doporučená cena byla stanovena na 1 099 Kč, lokátor je tedy o 200 Kč dražší, než dříve uvedený Galaxy SmartTag.

Představení lokátoru Galaxy SmartTag:

Zdroj Samsungmobilepress

Diskuze (8) Další článek: Známe ceny novinek Realme. Telefony můžete mít v prvních týdnech se slevou

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy Z Fold2 5G, Realita, Bluetooth signál, Samsungmobilepress, Samsun, Finder, DOS, SmartTag +, Galaxy SmartTag, Galaxy SmartTag +, Velký smysl