Update na One UI 3.1 dostane bezdrátový DeX i na starší modely řady Galaxy

Spolu s aktuální vlnou aktualizací vybraných Samsungů na nadstavbu One UI 3.1, se na starší topmodely jihokorejského výrobce dostává zajímavá funkce. Jedná se o bezdrátový režim DeX, který vám dokáže zrcadlit desktopovou podobu prostředí telefonu s aplikacemi a soubory do aplikace běžící na Windows 10. Nemusíte navíc hledat žádné kabely, vystačíte si pouze se stabilní Wi-Fi sítí, ke které je připojen počítač i telefon.

Aplikaci Samsung DeX pro PC můžete stáhnout na webu Samsungu, a to pro Windows 7, Windows 10 a také pro Mac. Následně u aktualizovaných telefonů zvolte zástupce DeX v horní výsuvné liště. Následně vyberte položku DeX v PC, a ve vašem počítači nebo notebooku spusťte stejnojmennou aplikaci. Následně už stačí jen povolit připojení, a můžete ve Windows 10 pohodlně pracovat se svými aplikacemi a soubory z telefonu bez jakéhokoliv připojování kabelů.

Funkce je k dispozici u všech smartphonů akualizovaných na One UI 3.1, v tuto chvílí se to týká řad Galaxy S21, Galaxy S20, Galaxy Note20 a skládaček Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold2. K podporovaným telefonům brzy přibydou i řady Galaxy S10 a Galaxy Note10.

Ukázka bezdrátového režimu Samsung DeX:

Diskuze (10) Další článek: Nová funkce oblíbené aplikace. Počasí teď můžete sledovat i přes webkameru

Témata článku: Samsung, Aplikace, Wi-Fi, One UI 3.1, Update, DeX, Software pro PC, Desktop, Samsung Galaxy Note20, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 FE, Samsung Galaxy S20 FE 5G, Samsung Galaxy S20 FE 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Z Flip 5G, Samsung Galaxy Z Fold2 5G, TelefonUrčitě si přečtěte

T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně