Umělá inteligence se dostane i do chytrých hodinek od Samsungu. Má vylepšit hlavně zdravotní funkce

Samsung přinesl poprvé umělou inteligenci sdruženou pod hlavičkou funkcí Galaxy AI do svých smartphonů řady Galaxy S24 letos na začátku roku. Od té doby se nástroje pro pohodlnější a jednodušší práci rozšířily i do některých starších modelových řad. Jihokorejský výrobce ale s umělou inteligencí nechce zůstat pouze u telefonů. Dostane ji také do svých počítačů (představen byl první Copilot PC od Samsungu) a nově také do chytrých hodinek Galaxy Watch.

Klepněte pro větší obrázek
Nová funkce Welness Guide

Úkolem Galaxy AI v hodinkách bude zejména vylepšení jejich zdravotních funkcí. Kombinace vestavěné umělé inteligence s aplikací Samsung Health umožní nabídnout nové služby a zvýšit míru personalizace a bezpečnosti. Například díky funkci Energy Score uživatel snáze pochopí svůj každodenní stav díky komplexní analýze naměřených údajů o průměrné době spánku, jeho pravidelnosti, době bdění, aktivitách v předchozím dni, srdeční frekvenci ve spánku a variabilitě srdeční frekvence. Připravovaná funkce Wellness Tips zase pomůže při plnění osobních zdravotních cílů díky přehledným informacím, motivačním tipům a na míru sestavenému koučování.

Vyšší míra přesnosti

Základem kvalitních informací o zdravotních funkcích je přesné a komplexní měření a metrika. Ta používá vylepšené zdravotní algoritmy a vyspělé monitorovací nástroje, které v kombinaci s umělou inteligencí přinášejí holistické personalizované informace. Na jejich základě lze rovnou plánovat další vývoj.

Zdraví začíná u kvalitního spánku, proto Samsung vylepšuje svůj inteligentní spánkový algoritmus a přidává do výsledků další cenné analytické informace. Nové spánkové indikátory nabídnou podrobnější a přesnější analýzu kvality spánku, takže uživatel snadněji pochopí spánkové vzorce a může si vytvářet lepší návyky. Nově přidaná měření zahrnují monitoring pohybu během spánku, doby usínání, srdeční a dechové frekvence během spánku. Tyto metriky doplňují už dříve podporovaná měření jako chrápání, hladinu kyslíku v krvi a spánkový cyklus.

Klepněte pro větší obrázek
Nová funkce Energy Score

Kromě toho je k dispozici mnoho nových fitness funkcí, které inteligentně měří fyzickou činnost a kapacitu a umožňují přizpůsobit fyzickou aktivitu na míru. K pěti stupňům intenzity běhu přibyla podrobná metrika prahových hodnot srdeční činnosti při aerobním i anaerobním cvičení (AT/AnT), což výrazně zvyšuje efektivitu při běhání. Cyklisté zase ocení možnost stanovit v deseti minutách hodnotu funkčního prahového výkonu (FTP), což znamená, že mohou trénovat v profesionálním stylu díky personalizovanému výkonovému indexu na základě inteligentní analýzy.

Vylepšení se dočkají i monitorovací nástroje pro sledování pokroku při cvičení. Nová funkce Workout Routine dokáže zkombinovat různé typy cvičení a na základě jejich analýzy vytvořit individuální tréninkový plán, v němž bez zbytečných prodlev přecházíte z jedné aktivity ke druhé. O lepší motivaci při běhu či cyklistice se postará funkce Race, umožňující porovnat současné a minulé výkony na stejných trasách. Nové funkce budou k dispozici u nadcházející generace hodinek Galaxy Watch díky uživatelskému rozhraní One UI 6 Watch, které Samsung představí v průběhu roku.

Váš názor Další článek: Vyzkoušeli jsme nejlepší fotomobil. Prémiový design, skvělé snímky, ale také známé handicapy a vysoká cena

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Funkce, Samsung Health, Nová funkce, Race