Třicet minut se Samsungem Galaxy Note II

Vyzkoušeli jsme inovace, které přináší Samsung Galaxy Note II. S perem S Pen toho nyní dokážete daleko více.

Samsung Galaxy Note II byl jedním z vrcholu tiskové konference Samsungu před oficiálním začátkem veletrhu IFA. V berlínském Tempodromu jsme se s tabletofonem jen rychle seznámili, funkce jsme si do hloubky vyzkoušeli až v hale 20 na Berlínském výstavišti. Následující řádky tedy berte jako naše první zkušenosti, které jsou doplněny fotografiemi a screenshoty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Galaxy Note II je velké zařízení po vzoru původního Notu, velký displej nás ale uchvátil. Kryty telefonu (měli jsme k dispozici tmavší variantu) jsou lesklé a občas na nich zůstávají otisky prstů. Slot na stylus je umístěn ve spodní hraně zařízení, v návaznosti na jeho vytažení může telefon spustit aplikaci poznámky.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pero dokáže „nakouknout“ do různých nabídek bez otevření, ukázka různého tlaku pera na displeji, 1024 úrovní to není, ale bezpečně jich můžete rozlišit hned několik. 

Systémově je k dispozici řada gest (většinu známe z modelu Galaxy S III) a pohybů pera. Mezi inovace patří např. přejetí položek v kalendáři, e-mailovém klientovi, v galerii fotografií nebo ve videopřehrávači, po kterém se zobrazí náhled vybrané položky. Systém dotyk pera vyhodnocuje jako stisknutou klávesu, takže nefungují klasické zkratky na sejmutí obrazu displeje ani souběžné dotyky prstem na displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zjednodušené ovládání jednou rukou, nastavení dotykového pera a pohybových gest.

Dotykové pero má interaktivní tlačítko, které slouží k přepínání barev tužky v poznámkách, které jste si dopředu nakonfigurovali. V poznámkách je k dispozici mód pro nahrávání psaného textu, můžete tedy psát a mazat na jedné obrazovce a výsledek si uložit. Později se k němu můžete vrátit, kdekoliv se zastavit a aktuální obraz uložit jako poznámku a pokračovat v kreslení. Dotykový displej má dle tiskové zprávy rozeznávat 1024 různých úrovní tlaku, v poznámkách to ale vypadá jen na zlomek různých úrovní. S vícero úrovněmi pravděpodobně dokážou pracovat až aplikace s využitím nové verze S Pen API 2.2.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zajímavá je zamykací obrazovka, na které mohou být zobrazeny zprávy z akciových trhů, Facebooku, duální hodiny, počasí AccuWeather.com, upravitelní zástupci aplikací, případně rychlý přístup k fotoaparátu. Mimo tradičních cest k odemčení přístroje můžete nově odemknout zařízení přednastaveným hlasovým povelem.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podle tiskových specifikací má Galaxy Note II k dispozici 2GB paměť RAM, systémově je dostupných 1,75 GB operační paměti. Po vytažení pera se v horní liště po vysunutí objeví zástupci na aplikace, které byste mohli chtít v souvislosti s perem využít. V liště jsou dále umístěny zkratky na rychlé spuštění vybraných funkcí, možnost rychlého nastavení jasu, případně ovládání hudebního přehrávače.  
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung v Android zařízeních nepoužívá schémata, Rozvržení pracovních ploch se tomu ale blíží nejvíce. Mezi několika režimy s předpřipravenými widgety lze rychle přepínat. Systémově lze měnit i velikost písma, na screenshotu je vidět standardní a největší font.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní nabídka Samsungu Galaxy Note II, S plánovač, do kterého můžete kreslit jako do běžného kalendáře. Pro pero je k dispozici čtveřice gest. Dotykem a potažením pera nahoru docílíte zobrazení obrazovky Quick Commands. Podle symbolů gest provede telefon potřebnou operaci, např. napsané slovo s otazníkem jej vyhledá na Googlu, zavináč se jménem vás dostane do psaní nového e-mailu. Pokud se nespokojíte s přednastavenými symboly, můžete si vytvořit i svůj vlastní.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Perem S Pen můžete vytvářet výřezy čehokoli, co je aktuálně na obrazovce a hned výřez vložit do poznámky, e-mailu, aplikace ChatOn nebo do galerie.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S Suggest - návrhy na aplikace, které se budou hodit při používání Galaxy Note II. Aplikace Paper Artist slouží k rychlému aplikování efektů dotykovým perem na vyfocené fotografie. Aplikace SketchBook Mobile bude v Notu II předinstalována.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Blokovací mód - v daném časovém intervalu, můžete doslova vypnout příchozí hovory, upozornění v notifikační liště, budíky a časovače nebo informační LED diodu. Pokud potřebujete mít zapnutý telefon přes noc a nechcete být rušení, je to skvělá volba. Úsporný režim dokáže omezit výkon procesoru, ztmavit barvu pozadí, případně přepnout displej do režimu úspory. 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Internetový prohlížeč, e-mailový klient, možnosti sdílení a S Cloud. Galaxy Note II se na trh dostane s nejnovějším Androidem 4.1.1.

Samsung Galaxy Note II se v České republice objeví v průběhu října, v předprodeji se ceny pohybují těsně pod 16 tisíci korunami.

 

Diskuze (30) Další článek: Sony a abeceda Xperií na vlastní oči [video]

Témata článku: Samsung, , , , , Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy S, Tempodromu, Zavináč, Galaxy note, Akciový trh, Note, Galax Note, GAL, Skvělá volba, Samsun, Min, Zjednodušené ovládání, Note II, Sam, Zapnutý telefon,