Toto jsou makety novinek řady Galaxy S20. Zakřivení displejů bude minimální

Další den, další únik informací o řadě Galaxy S20 od Samsungu. Tentokrát se můžete na videu podívat na makety Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra vytvořené na 3D tiskárně, jejichž rozměry jsou srovnávány se skutečnými telefony. Nejmenší Galaxy S20 je zhruba stejný jako Galaxy S10, možná trochu vyšší, ale pocitově se vám telefon v dlani bude zdát o něco menší.

Galaxy S20 oproti „se desítce“ nabídne o něco větší 6,2 - 6,3" Dynamic AMOLED, který bude trochu protažený do výšky, takže bude mít telefon nepatrně tenčí profil. A to by se mělo podepsat nad pohodlnějším držením v jedné ruce. Galaxy S20+ je zase nepatrně prostorově objemnější, než Galaxy S10+, ale to lze připsat na vrub 6,7" displeji. Loňský Galaxy S10+ přitom používal „jen“ 6,4" zobrazovací panel. 

Největší model Galaxy S20 Ultra s obřím 6,9" displejem bude ještě o něco větší, než Galaxy Note10+. Na jednoruční ovládání už to tedy rozhodně nebude. Všimněte si také chaotického uspořádání foťáků v zadním fotomodulu. Zdrojem jsou sice náčrtky v CADu, které Samsung poslal výrobcům pouzder, ale je možné, že se ještě tu a tam objeví nějaké designové změny. Z našeho úhlu pohledu by tak foťáky ve finále mohly být zarovnány do pravidelné mřížky.

Všechny „es dvacítky“ spojuje jeden designový prvek, a to výrazné zakřivené zadního skleněného krytu směrem k bokům. Zatím to vypadá, že displejové panely nebudou tak výrazně zakřivené, ale u řady Galaxy S9 a Galaxy S10, podle maket to dokonce vypadá, že displeje budou skoro úplně rovné. A to by byl v u řady Galaxy S velký designový obrat. Oficiální představení smartphonů modelové řady Galaxy S20 se odehraje 11. února v San Franciscu.

Porovnání maket řady Galaxy S20 se skutečnými telefony:

Diskuze (5) Další článek: Chyba to není. Google vypnul notifikace potvrzující aktualizace aplikací

Témata článku: Samsung, Smartphony, Design, Spekulace, Ostatní, Čtyřnásobný fotoaparát, Zakřivený displej, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+, San Francisco, Foťák, Displej, Loňský Galaxy, Mini, Maketa, Zak, Telefon, ZakřiveníUrčitě si přečtěte

Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze