Tam, kde Samsung skončil, nastupují fanoušci. Vnější displej véčka Z Flip3 nově spustí hry i aplikace

  • Vnější displej Galaxy Z Flip3 plní jen informační úlohu
  • Parta nadšenců z XDA fóra jej však pilně učí nové kousky
  • Dokáže tak spustit hry, aplikace či zobrazit klávesnici

Skládací véčko Galaxy Z Flip3 od Samsungu využívá, stejně jako Z Fold3, kombinaci dvou displejů. Jenže, zatímco u skládacího hybridu můžete vnější displej využívat plnohodnotně jako smartphone, u véčka máte na vnějším displeji jen omezenou sadu základních funkcí. Snaží se to však změnit vývojáři na XDA fóru, kteří vyvíjí vlastní aplikaci CoverScreen OS, kterou si můžete stáhnout na Google Play.

Místo Always on displeje, notifikací a několika přepínačů vám toho tato aplikace na vnějším displeji umožní daleko více. Pomiňme neefektivitu malého displeje, jehož ovládání nemusí sednout každému, CoverScren OS dovolí na vnějším displeji otevřít nabídku s aplikacemi, které můžete dotykově ovládat či mezi spuštěnými aplikacemi dokonce rychle přepínat. Pro zprovoznění launcheru musíte jen udělit několik oprávnění a přenastavit spuštění hlasového asistenta Bixby na podržení zamykacího tlačítka.

Celý projekt je zatím v dost rané fázi, takže ještě nemusí vše fungovat zcela bez chyb. Na druhou stranu se ukazuje, že pokud výrobce smartphonů na nějaké funkce zapomene, stačí k softwarovým dodělávkám jen parta šikovných nezávislých vývojářů. Postup v projektu CoverScreen OS můžete sledovat přímo na XDA fóru.

Ukázka launcheru CoverScreen OS u Galaxy Z Flip3:

Diskuze (1) Další článek: OnePlus pracuje na modulu otočného fotoaparátu. Natáčet zvládne i vzhůru nohama

Témata článku: Samsung, , , , , , , , Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Flip3 5G 256GB, SPU, XDA fórum, Aplikace, Dodělávka, Displej, Parta nadšenců, Parta, Samsun, Always on displej, F +, CoverScreen OS, ? Displej,