Tak trochu jsme to čekali. Samsung Galaxy S20 Ultra je v DxOMark až šestý

DxOMark si dal hodně na čas s testem Samsungu Galaxy S20 Ultra, který se začal prodávat 13. března. Často přitom bývá pravidlem, že se nové Samsungy ukáží v DxOMark ještě předtím, než vstoupí na trh. Nyní jsme na test museli čekat téměř šest týdnů! A Samsungu to ve finálním skóre určitě pomohlo, protože foťák Ultry prodělal hned několik aktualizací, přičemž každá z nich se zaměřovala na fotoaparát. A výsledné hodnocení? Od špičky dělí Ultru 6 bodů.

Galaxy S20 Ultra v DxOMark testu získal 122 bodů, což jej zařazuje na dělené šesté místo společně s Honorem V30 Pro. A to je u modelu, který prakticky vše obětoval fotoaparátu, trochu zklamání. Ultra se zařadila do mobilní špičky, ale k dokonalosti ji něco schází. Na nejvyšší pozici je aktuálně Huawei P40 Pro se 128 body. 

Smartphone získal v hodnocení fotografických dovedností velmi vysoké skóre 132, ovšem zklamáním bylo hodnocení videa (102), což ve finále dělá zmiňovaných 122 bodů. DxO v testu chválí živé barvy, široký dynamický rozsah a zřejmě nejlepší filtraci šumu ve smartphonech kdy použitou. Test nešetří chválou ani u ultraširokoúhlého objektivu. Na druhou stranu PDAF ostření v horším světle bylo pomalé, pokud se vůbec zadařilo, dynamický rozsah a ostrost 108MPx fotek trochu pokulhávala za Huawei P40 Pro i za Xiaomi Mi 10 Pro. A u videí byla patrná horší stabilizace při natáčení v interiérech.

Redakční představení Samsungu Galaxy S20 Ultra:

K testu se už nyní začínají objevovat rozporuplné komentáře. Někteří čtenáři chtějí vědět, zda se testu účastnila Exynos či Snapdragon varianta, jiné zase zajímá verze firmwaru v testovaném modelu nebo to, proč v textu není zmíněné makro a s ním spojené ostření. Standardizovaný test DxOMark také zcela opomíjí 8K videa, která tak do celkového hodnocení nepřidala ani jeden bodík navíc. Komplexní text Samsungu Galaxy S20 Ultra v DxOMark si můžete projít zde.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 128 GB nabízí 9 obchodů za ceny od 23 990 Kč do 37 490 Kč hce counter

Zdroj DxOMark

Diskuze (36) Další článek: Apple chystá větší iPhone SE Plus. Dočkáme se ho však až příští rok

Témata článku: Samsung, Smartphony, Žebříčky, Galaxy, Fotoaparát, Exynos, Jak fotí, DxOMark, Snapdragon, OIS, Fotomobily, Stabilizace, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Test, Price, Ostření, Review, Ultru, Hodnocení, Ultra, PDAFUrčitě si přečtěte

Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze