Testujeme Galaxy S6 Edge a v tomto článku se zaměříme na zcela klíčový prvek – fotoaparát, resp. videokameru. Jak fotí a natáčí?
Od úterý testujeme Samsung Galaxy S6 Edge a ještě před recenzí si v samostatném článku ukážeme, jak fotí. Telefon dostal do vínku 16Mpix snímač Sony Exmor RS IMX240 s optickou stabilizací obrazu, kontinuálním autofocusem a slušnou světelnosti f1,9. Velkou změnou prošla i fotoaplikace, která pro každý fotorežim nabídne veškeré dostupné volby v podobě softwarových tlačítek na hlavní obrazovce.
V nabídce nastavení pak najdete všeobecné položky a výběr rozlišení fotek a videa. Mj. zde můžete aktivovat rychlé zapínání fotoaparátu (0,7 s) dvojklikem na domovské tlačítko, Samsung toho docílil tím, že fotoaplikaci nechává běžet na pozadí. Využití baterie fotoaparátem na pozadí však telefon ani nezaregistroval, je tedy pod jedním procentem.


Fotoaparát a dostupné fotorežimy
Spouště jsou umístěny v pravé části displeje, do galerie se dostanete přes pravý horní roh, v pravém spodním vybíráte fotografický režim. Mimo automatiky je na výběr Selektivní ostření, panorámata a virtuální snímek. Další režimy jde stáhnout z Galaxy Apps. U S6 a S6 Edge je novinkou fotografický režim Pro, který dovolí nastavit barevný efekt, ostření, vyvážení bílé, ISO a úpravu expozice. Je škoda, že nejde upravit clonu, a bohužel se nedostalo ani na focení v *.RAW. V rámci automatického režimu je zpřístupněno měření, časovač, efekty a přisvětlení. Následuje galerie fotografií pořízených v maximálním rozlišení 5 312 × 2 988 na automatický režim, není-li uvedeno jinak.








Snímky exteriéru za slunečného počasí












Makrosnímky za slunečného počasí


Fotografie exteriéru za polojasného počasí


Snímky na automatiku z vlaku jedoucím 160 km/h




Základní fotografie a softwarové přiblížení na objekt




Noční snímky pořízené na automatický režim


Fotografie s variabilní hloubkou ostrosti a snímek pořízený současně předním a zadním snímačem

360stupňová fotografie, až na navázání dvou větví si s fotkou spojovací algoritmus poradil na výbornou

Panoramatická fotografie






Fotografie pořízené v interiéru bez blesku




Fotografie interiéru s přisvětlením


Fotografie bez HDR (vlevo) a s HDR (vpravo). Největším rozdílem mezi oběma snímky je vykreslení oblohy
Dále následuje sada testovacích videí. Základem je natáčení Full HD videosekvencí, u kterých je možno použít stabilizaci obrazu. U vyšších rozlišení ani při Full HD s 60 fps už stabilizace nejde použít. Při natáčení videí můžete použít i režim HDR. Mezi jinak fotografickými režimy pak najdeme i dva určené pro natáčení videa. Jedná se o nahrávání zrychlených a zpomalených sekvencí. Pokud však video překopírujete do počítače, zjistíte, že je nahráno normální rychlostí. Musíte jej totiž nejdříve otevřít v galerii, nastavit na časové ose pasáž, která má být dotčena změnou rychlosti, určit zpomalení (max 1/8) a zrychlení (max 32×) a video následně vyexportovat.