Tady to půjde snadno. Opravy Samsungu Galaxy S21 FE nebudou nijak časově náročnou operací

  • Na světě je první rozborka Samsungu Galaxy S21 FE
  • Opravy telefonu by měly být velmi jednoduchou záležitostí
  • Čipset kryje grafit a v těle najdeme i vypařovací komoru

YouTube kanál PBKreviews krátce po uvedení Galaxy S21 FE na trh přispěchal i s jeho rozborkou, která dává nahlédnout do útrob nového topmodelu jihokorejské značky. Rozebírání značně zjednodušuje zadní plastový kryt, u kterého po nahřátí nehrozí riziko zlomení, protože je zadní skořápka značně pružná. Následně je vidět velká grafitová podložka starající se o odvod tepla z čipsetu, jejíž součástí je ještě cívka pro bezdrátové dobíjení. Vyjmout lze až po vymontování sedmnácti šroubků, které drží interní součásti pohromadě.

Grafitová podložka kryje i zadní stranu hlavní desky, resp. procesor a operační paměti. Fotoaparáty jsou k desce připojeny samostatně, takže jejich případná výměna bude velmi snadnou záležitostí. Následně už zbývá vymontovat reproduktor, a po něm kabely spojující základní desku se spodní deskou, která je propojená se čtečkou otisků prstů a je na ní umístěn i mikrofon, čtečka SIM karet a USB-C konektor. Tzv. „sub-board“ drží na místě další tři šroubky.

Baterie nemá žádná plastová „táhla“, a protože je přilepená do kovového těla, je třeba pro její odlepení pár kapek izopropylalkoholu. Pod baterií se nachází kovový film, který ukrývá měděnou vypařovací komoru, která vede od baterie až k základní desce. Mikrofon, konektory a tlačítka jsou obklopeny gumovými částmi, které zajišťují voděodolnosti IP68. 

A jak dopadl telefon celkově? YouTube kanál mu udělil skóre opravitelnosti 7,5/10. Neříkáme, že byste si telefon opravili doma na koleni, ale případné opravy by v servisu neměly být časově náročnou operací. To je v ostrém kontrastu s rozborkou Galaxy S21 Ultra, který získal jen tři body z deseti. První pohled na Samsung Galaxy S21 FE si můžete přečíst zde.

Rozborka Samsungu Galaxy S21 FE:

Zdroj YouTube

Váš názor Další článek: Tiché updaty na pozadí. Google nově eviduje seznam změn u Aktualizací služeb systému Android

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Samsung Galaxy S21 FE, Náročná operace, Samsun, Jednoduchá záležitost, Oprava, Čipset, F +, Podložka, YouTube kanál