Tablet složený v kapse? Samsung se pochlubil nadvakrát ohýbaným displejem

Samsung se virtuálně zúčastnil výstavy Display Week 2021 a ukázal novinky ve vývoji OLED panelů. Nejzajímavěji vypadá displej, který se skládá hned nadvakrát. Součástí jsou dva panty: pravý skládá displej dovnitř, levý ven.

Pokud tedy displej složíte jako leporelo, máte k dispozici běžný smartphonový displej. Po rozložení do jedné roviny získáte rozměry tabletu s úhlopříčkou 7,2 palce. Samsung se pochlubil i ukázkou prototypu s výsuvným displejem. Při vysunutí zůstal základní obsah displeje stejný, na nové části displeje přibyly zástupci na nejčastěji spouštěné aplikace.

Výrobce ukázal i představu skládacího 17" tabletu. V rozevřeném stavu má displej poměr stran 4:3, jenže představivosti se meze nekladou. Jedna polovina displeje by mohla zůstat jako zobrazovací, na druhé by se mohla promítnout dotyková QWERTY klávesnice.

A pokud Samsung použije typově stejný „notebookový“ pant, můžete skládací tablet hravě předělat právě do podoby jakéhosi notebooku. Právě do notebookového displeje Samsung poprvé integruje i poddisplejovou selfie. Ovšem již brzy by se měla selfie v displeji dostat i do připravované skládačky Galaxy Z Fold 3.

Zdroj: Samsung Display

Diskuze (3) Další článek: Covid pas nás čeká a nemine. Co to znamená v praxi? Podívejte se, jak to funguje v Kataru

Témata článku: Samsung, Aplikace, Selfie, pant, Skládací displej, Selfie v displeji, Flexibilní displej, Rolovací displej, Prototyp, Výzkum a vývoj, Výstava, Samsung Displej, Klávesnice QWERTY, Kapsa, DisplejUrčitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 16

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile