Švýcaři jdou na léčbu Alzheimerovy choroby přes technologie. Používají k tomu tablet od Samsungu

Švýcarský startup Bottneuro pracuje na zlepšování diagnostiky a léčby Alzheimerovy choroby za pomoci moderních inovativních řešení. K zapisování a ukládání údajů o terapii používá firma tablet od Samsungu – konkrétně nejvyšší model Galaxy Tab S8+ 5G Enterprise Edition.

Klepněte pro větší obrázek
Základem terapie je tato helma Miamind s neurostimulačními senzory vymodelovaná na 3D tiskárně

Technologie firmy Bottneuro dokáže pomocí 3D magnetické rezonance (MRI) a pozitronové emisní tomografie (PET) rozpoznat, které oblasti mozku choroba napadla. Poté se lékaři mohou na tyto oblasti zaměřit a pomocí neurostimulační technologie Miamind je elektronicky stimulovat. Tablet od Samsungu k tomu přispívá svým grafickým uživatelským rozhraním.

Terapii je možné absolvovat doma

Pacienty trpící demencí často v prvních stadiích nemoci trápí snížená kognitivní funkce, takže Bottneuro potřebuje přístroj se snadným ovládáním a srozumitelnými funkcemi. „Hledali jsme jednoduchý a spolehlivý přístroj pro naše účely. V Galaxy Tab S8+ 5G Enterprise Edition jsme ho našli a Samsung nám poskytl skvělou podporu,“ prohlásil Julius Klaas, technický ředitel firmy Bottneuro AG.

Galaxy Tab S8+ 5G Enterprise Edition přímo pohání neurostimulátor Miamind a po ukončení léčby automaticky pošle informace o diagnostice i terapii přes 5G připojení do společnosti Bottneuro AG. Pacienti tedy mohou zůstat v domácím pohodlí. Bezpečnost lékařských záznamů a ochranu osobních dat pacientů zajistí technologie Samsung Knox, kterou známe i ze smartphonů Galaxy.

To, jaká je účinnost nové léčebné metody firmy Bottneuro, prověří v letošním roce několik klinických studií. Léčba dosud není běžně komerčně dostupná, Samsung i Švýcaři ale vidí budoucnost optimisticky a věří, že půjde o výrazný pokrok v léčbě Alzheimerovy choroby.

Princip diagnostiky a léčby vysvětluje Bottneuro ve videu:

Váš názor Další článek: Maličký prsten umí i to, co nezvládnou některé chytré hodinky. Iris Smart Ring změří krevní tlak

Témata článku: Samsung, , , MRI, Tableta, Léčba, Tomo, Švýcar, Enterprise Edition, T Tablet, Terapie, Samsung Knox