Střípky ze včerejší tiskovky Samsungu. Věděli jste, že ji natáčel Galaxy S20 Ultra?

V našem včerejším článku jste mohli sledovat živý stream od Samsungu, v rámci něhož byly představeny nové „es dvacítky“. Zajímavostí však je, že se o samotné natáčení videí a jejich streamování postaraly smartphony Galaxy S20 a Galaxy S20 Ultra. Ty byly umístěny do speciálních držáků, které eliminovaly otřesy, a také umožnily snadné přenášení jednotlivých „kamer“. Stream běžel v rozlišení Full HD s 60 fps, a jeho replay můžete vidět níže v článku. Na to, že se jednalo o stream pomocí mobilu, není jeho kvalita vůbec špatná. Co říkáte?

Oficiální replay akce Samsung Unpacked 2020:

Přímo na pódiu se ukázal i Hiroshi Lockheimer z Googlu, který potvrdil úzkou spolupráci se Samsungem, která se bude točit okolo 5G, skládacích zařízení a režimu usnadnění. Google se se Samsungem domluvil na integraci funkce Google Duo do aplikací Kontakty, Číselník a Zprávy. Videohovory poběží vůbec poprvé ve Full HD. Samotný režim Flex Mode u véčka Galaxy Z Flip pak Google zpřístupní vývojářům v podobě samostatného API, které mohou použít ve svých aplikacích pro nositelnosti véčkové konstrukce.

Google se soustředí i na spolupráci okolo nabídek usnadnění, a v mimo Pixely se u řady Galaxy S20 vůbec objevuje vůbec poprvé funkce Live Caption. Ta slouží k automatickému převodu zvuků a hlasů u spuštěného multimediálního obsahu do automaticky generovaných titulků. Vše probíhá přímo v telefonu na základě algoritmů strojového učení. Problémy se sluchem má podle vyjádření Hiroshi Lockheimera přes 450 milionů lidí po celém světě, takže se nejedná o žádnou zanedbatelnou skupinu uživatelů.

Samsung utužuje partnerství i s Microsoftem, jehož výsledkem má být prémiová herní streamovací služba, která bude oznámena v průběhu tohoto roku. A my v tom vidíme konkurenci ke službě Google Stadia, jen pod hlavičkou Samsungu a Microsoftu a jeho herní platformy Xbox. První vlaštovkou rozšířené spolupráce však bude uvedení bezplatné hry Forza Street na Galaxy Store, přičemž její původní verze pod názvem Miami Street debutovala v roce 2018 na Windows 10. U této závodní hry chce Samsung ukázat přínos 120Hz obnovovací frekvence displeje.

Samsung rozšířil spolupráci i s hudební streamovací službou Spotify. Pokud na sluchátkách Galaxy Buds+ dlouze podržíte prst, pustí vám telefon do sluchátek navrhované písničky ze Spotify podle analýzy historie vašeho dosavadního poslechu. Aplikace Netflix je již delší dobu v zařízeních řady Galaxy předinstalovaná, a Samsung chce pokračovat v ještě užší spolupráci. Vyhledávání na Netflixu tedy integruje přímo do hlasového asistenta Bixby.

Naše první dojmy ze skládacího véčka Samsung Galaxy Z Flip:

Samsung chce dále majitelům řady Galaxy S20 nabízet speciální bonusový obsah na Netflixu, navíc, část obsahu bude filmována přímo na smartphonech řady Galaxy S20. I na tom se ukazuje, jak hodně si Samsung u nových modelů věří s ohledem na focení a natáčení videí, a to i v profesionální sféře.

Diskuze (2) Další článek: Mainstream v pastelových barvách. Toto jsou Samsungy Galaxy S20 a S20+

Témata článku: Google, Microsoft, Samsung, Mobilní hry, Android, Galaxy, Galaxy Store, Bixby, Netflix, Cloud, Tisková konference, YouTube Premium, Spotify, Stadia, Live Caption, Flex Mode, Hiroshi Lockheimer, Flex mód, Full HD, Google Stadia, Galaxy Buds, Stream, Forza Street, Tiskovka, StřípekUrčitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze