Střípky ze včerejší tiskovky Samsungu. Věděli jste, že ji natáčel Galaxy S20 Ultra?

V našem včerejším článku jste mohli sledovat živý stream od Samsungu, v rámci něhož byly představeny nové „es dvacítky“. Zajímavostí však je, že se o samotné natáčení videí a jejich streamování postaraly smartphony Galaxy S20 a Galaxy S20 Ultra. Ty byly umístěny do speciálních držáků, které eliminovaly otřesy, a také umožnily snadné přenášení jednotlivých „kamer“. Stream běžel v rozlišení Full HD s 60 fps, a jeho replay můžete vidět níže v článku. Na to, že se jednalo o stream pomocí mobilu, není jeho kvalita vůbec špatná. Co říkáte?

Oficiální replay akce Samsung Unpacked 2020:

Přímo na pódiu se ukázal i Hiroshi Lockheimer z Googlu, který potvrdil úzkou spolupráci se Samsungem, která se bude točit okolo 5G, skládacích zařízení a režimu usnadnění. Google se se Samsungem domluvil na integraci funkce Google Duo do aplikací Kontakty, Číselník a Zprávy. Videohovory poběží vůbec poprvé ve Full HD. Samotný režim Flex Mode u véčka Galaxy Z Flip pak Google zpřístupní vývojářům v podobě samostatného API, které mohou použít ve svých aplikacích pro nositelnosti véčkové konstrukce.

Google se soustředí i na spolupráci okolo nabídek usnadnění, a v mimo Pixely se u řady Galaxy S20 vůbec objevuje vůbec poprvé funkce Live Caption. Ta slouží k automatickému převodu zvuků a hlasů u spuštěného multimediálního obsahu do automaticky generovaných titulků. Vše probíhá přímo v telefonu na základě algoritmů strojového učení. Problémy se sluchem má podle vyjádření Hiroshi Lockheimera přes 450 milionů lidí po celém světě, takže se nejedná o žádnou zanedbatelnou skupinu uživatelů.

Samsung utužuje partnerství i s Microsoftem, jehož výsledkem má být prémiová herní streamovací služba, která bude oznámena v průběhu tohoto roku. A my v tom vidíme konkurenci ke službě Google Stadia, jen pod hlavičkou Samsungu a Microsoftu a jeho herní platformy Xbox. První vlaštovkou rozšířené spolupráce však bude uvedení bezplatné hry Forza Street na Galaxy Store, přičemž její původní verze pod názvem Miami Street debutovala v roce 2018 na Windows 10. U této závodní hry chce Samsung ukázat přínos 120Hz obnovovací frekvence displeje.

Samsung rozšířil spolupráci i s hudební streamovací službou Spotify. Pokud na sluchátkách Galaxy Buds+ dlouze podržíte prst, pustí vám telefon do sluchátek navrhované písničky ze Spotify podle analýzy historie vašeho dosavadního poslechu. Aplikace Netflix je již delší dobu v zařízeních řady Galaxy předinstalovaná, a Samsung chce pokračovat v ještě užší spolupráci. Vyhledávání na Netflixu tedy integruje přímo do hlasového asistenta Bixby.

Naše první dojmy ze skládacího véčka Samsung Galaxy Z Flip:

Samsung chce dále majitelům řady Galaxy S20 nabízet speciální bonusový obsah na Netflixu, navíc, část obsahu bude filmována přímo na smartphonech řady Galaxy S20. I na tom se ukazuje, jak hodně si Samsung u nových modelů věří s ohledem na focení a natáčení videí, a to i v profesionální sféře.

Diskuze (2) Další článek: Mainstream v pastelových barvách. Toto jsou Samsungy Galaxy S20 a S20+

Témata článku: Google, Microsoft, Samsung, Android, Galaxy, Mobilní hry, Galaxy Store, Bixby, Spotify, Netflix, Tisková konference, Cloud, Stadia, YouTube Premium, Flex mód, Stream, Replay, Samsung Unpacked, Flex Mode, Střípek, Google Stadia, Live Caption, Xbox, API, Full HDUrčitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72