Stojí o třetinu více než Galaxy Z Fold2. Samsung oznámil Galaxy W21 5G pro Čínu

Samsung v Číně představil svou další skládačku Galaxy W21 5G, která však primárně vychází ze skládacího Galaxy Z Fold2. I přesto, že stojí o třetinu více, na výbavě to nijak zásadně nepoznáte. Hardware je u obou skládaček prakticky identický. W21 5G využívá vnitřní 7,6" Dynamic AMOLED 2X displej, zatímco vnější 6,23" Super AMOLED panel kryje sklo Gorilla Glass Victus. Výkon dodává Snapdragon 865+ doplněný 12GB RAM a 512GB pamětí.

Skládačka je oproti Z Fold2 nepatrně protažena do výšky, baterie však zůstala u kapacity 4 500 mAh. Prakticky jednou větší vizuální změnou je zlatá barevná varianta s vroubkovaným zadním panelem, na němž je vyvedeno logo China Telecom. A prakticky jediným rozdílem ve výbavě jsou dva fyzické sloty pro nanoSIM karty, zatímco u nás prodávaná verze má druhý slot řešen pomocí eSIM. 

Po speciálních edicích Thom Browne a Aston Martin můžeme i čínský model Galaxy W21 5G brát jako určitou formu speciální edice s omezenou geografickou dostupností. Skládačka se do prodeje dostane 27. listopadu a to, v přepočtu, za necelých 70 tisíc korun! A to je o třetinu více, než kolik v Čině stojí souběžně nabízený Galaxy Z Fold2. 

Redakční představení Galaxy Z Fold2:

Zdroj Samsung China

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (6) Další článek: Vylepšený DJI Mini 2 na zádech vozí televizku a nabíjí se v osvětlené vitríně

Témata článku: Samsung, Sítě 5G, AMOLED, Čína, pant, Snapdragon, Skládací displej, Snapdragon 865, Dynamic AMOLED, Hybridy, Druhý displej, Skládací konstrukce, UTG, Trojitý fotoaparát, App Continuity, Flex Mode, Samsung Galaxy Z Fold2 5G, Gorilla Glass Victus, Čina, Thom Browne, Aston Martin, Samsung China, Skládačka, China TelecomUrčitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone