Stojí o třetinu více než Galaxy Z Fold2. Samsung oznámil Galaxy W21 5G pro Čínu

Samsung v Číně představil svou další skládačku Galaxy W21 5G, která však primárně vychází ze skládacího Galaxy Z Fold2. I přesto, že stojí o třetinu více, na výbavě to nijak zásadně nepoznáte. Hardware je u obou skládaček prakticky identický. W21 5G využívá vnitřní 7,6" Dynamic AMOLED 2X displej, zatímco vnější 6,23" Super AMOLED panel kryje sklo Gorilla Glass Victus. Výkon dodává Snapdragon 865+ doplněný 12GB RAM a 512GB pamětí.

Skládačka je oproti Z Fold2 nepatrně protažena do výšky, baterie však zůstala u kapacity 4 500 mAh. Prakticky jednou větší vizuální změnou je zlatá barevná varianta s vroubkovaným zadním panelem, na němž je vyvedeno logo China Telecom. A prakticky jediným rozdílem ve výbavě jsou dva fyzické sloty pro nanoSIM karty, zatímco u nás prodávaná verze má druhý slot řešen pomocí eSIM. 

Po speciálních edicích Thom Browne a Aston Martin můžeme i čínský model Galaxy W21 5G brát jako určitou formu speciální edice s omezenou geografickou dostupností. Skládačka se do prodeje dostane 27. listopadu a to, v přepočtu, za necelých 70 tisíc korun! A to je o třetinu více, než kolik v Čině stojí souběžně nabízený Galaxy Z Fold2. 

Redakční představení Galaxy Z Fold2:

Zdroj Samsung China

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (6) Další článek: Vylepšený DJI Mini 2 na zádech vozí televizku a nabíjí se v osvětlené vitríně

Témata článku: Samsung, Sítě 5G, Čína, Snapdragon, pant, Skládací displej, Snapdragon 865, AMOLED, Dynamic AMOLED, Skládací konstrukce, Druhý displej, Trojitý fotoaparát, UTG, App Continuity, Hybridy, Flex Mode, Samsung Galaxy Z Fold2 5G, Thom Browne, Skládačka, China Telecom, Gorilla Glass Victus, Samsung China, Aston Martin, ČinaUrčitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin