Starší hodinky Galaxy Watch dostávají Wear OS 4. Snadno je přepojíte mezi telefony, loňská řada změří teplotu

  • Samsung aktualizuje dvě starší generace hodinek Galaxy Watch
  • Dostávají Wear OS 4 a nadstavbu One UI 5 Watch
  • Loňská řada umí po update měřit teplotu okolních objektů

Samsung začal v průběhu včerejška v Evropě distribuovat aktualizaci pro starší hodinky, která přináší novou verzi systému (Wear OS 4) i grafické nadstavby (One UI 5 Watch). A zatímco předchozí verze systému Wear OS 3 byla postavena na základu Androidu 11, tentokrát je systém postaven na, zatím stále aktuální, „třináctce“. Hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch5 tak přibyly do nevelkého seznamu zařízení s Wear OS 4, v němž jsou zatím uvedeny jen Pixel Watch a řada Galaxy Watch6

Aktualizace nám přistála v hodinkách Galaxy Watch5 Pro, přesto se aktualizace do hodinek dostává postupným tempem. Upřednostněny jsou v tuto chvíli Bluetooth verze hodinek, ovšem je možné, že i u nich si můžete na update ještě pár dní čekat. Konkrétně u Watch5 Pro trvala aktualizace hodinek vcelku dlouho, čekali jsme zejména na dlouhé najíždění hodinek po aktualizaci. Na druhou stranu není divu, protože seznam změn je vcelku rozsáhlý.

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch5 dostávají systém Wear OS 4 a nadstavbu One UI 5 Watch

Ze všech změn můžeme vypíchnout rychlé přepínání hodinek mezi telefony s Androidem. Pokud měníte telefon, a máte ve starém i v novém stejný Google účet, můžete hodinky rychle přepojit bez toho, aniž byste je museli předtím obnovit do továrního nastavení. Nám v redakci to práci s Wear OS hodinkami značně ulehčí práci, a, i kdybyste tuto funkci využili jen jednou či dvakrát za celý životní cyklus hodinek, je to rozhodně vítaný bonus.

Aktivace teploměru a další novinky

Tím druhým je zprovoznění bezkontaktního teploměru u loňské generace hodinek, který rok ležel ladem. I tentokrát potřebujete speciální aplikaci pro měření, která se nainstaluje, jak do telefonu, tak do samotných hodinek. Při měření teploty vody můžete hodinky nechat nasazené, jinak je musíte ze zápěstí sundat a namířit jejich zadní stranou na snímaný objekt. Musíte však pásek hodinek trochu posunout stranou, abyste nechtěně neměřili jeho teplotu.

Další změny se týkají rychlých přístupů, spolupráce se sluchátky a telefony, vylepšení záznamů a přesnosti aplikace Samsung Health a do aktualizace se dostaly i další drobné změny a detaily, jejichž soupis najdete níže. Součástí updatu hodinek je i záplata zabezpečení z července letošního roku. V česku už update dorazil, jak na řadu Galaxy Watch5, tak na hodinky řady Galaxy Watch4.

Changelog aktualizace hodinek od Samsungu:

Upgrade rozhraní hodinek One UI 5 Watch

Ciferníky a dlaždice

- Snadněji přidávejte ciferníky a dlaždice
Nové, vertikální rozvržení vám usnadní najít ciferníky a dlaždice, které se hodí přesně pro vás.

- Zkontrolujte úroveň nabití baterie ve všech zařízeních
Nová dlaždice Baterie vám umožní rychle zkontrolovat úroveň nabití vašich hodinek, telefonu i sluchátek Galaxy Buds.

- Vylepšená dlaždice Ovladače sluchátek
Nyní, pokud vaše sluchátka Buds podporují funkci 360 zvuk, můžete funkci 360 zvuk zapínat a vypínat z dlaždice Ovladač sluchátek.

- Rychlý přístup k časovačům
Časovače můžete zapínat z nové dlaždice Časovač bez nutnosti otevírat aplikaci Časovač.

- Jako svůj ciferník si můžete nastavit album nebo příběh
Namísto pouze jednoho obrázku nyní můžete nastavit, aby váš ciferník přepínal mezi různými obrázky ve vámi vybraném albu nebo příběhu. Váš ciferník se změní na jiný obrázek pokaždé, když zapnete obrazovku hodinek.

Samsung Health

- Vylepšený trénink spánku
Nově navržená obrazovka s výsledky vám usnadní porozumět, jak dobře jste se každou noc vyspali. Nyní se navíc můžete podívat na své návyky a doporučení přímo ve vašich hodinkách bez nutnosti hledat je v telefonu.

- Automatické nahrávání tréninků jízdy na kole
Samsung Health nyní umí rozpoznat, když zahájíte jízdu na kole a automaticky začne nahrávat váš trénink. Můžete si také nastavit, zda chcete automaticky vytvářet mapu vašich tras jízdy na kole.

- Získejte doporučení ohledně srdečního tepu během běžeckých tréninků
Vaše hodinky při běhu ukazují personalizovaná pásma srdečního tepu, aby vám pomohly zvládat intenzitu cvičení.

- Přesnější výsledky pro běhy na dráze
Pokud zahájíte běh na běžné dráze s délkou 400 m, vaše hodinky rozpoznají, ve kterém pruhu běžíte, takže vám poskytnou přesnější výsledky o kolech i vzdálenosti.

- Vytvořte si vlastní cvičení
Nedaří se vám najít vaše cvičení v seznamu možnosti? Nyní si můžete vytvořit vlastní cvičení, kdy budete měřit vzdálenost, rychlost, trasu a další.

Záloha a obnovení

- Uchovávejte data v hodinkách v bezpečí
Když je váš telefon připojen k hodinkám, soubory a data z hodinek se do něj pravidelně zálohují. Můžete si také vše zálohovat na Samsung Cloud. K použití této funkce váš telefon musí mít nainstalovanou nejnovější verzi aplikace Smart Switch.

- Převeďte obsah svých hodinek do nového telefonu
Výměna jednoho telefonu za nový je snadnější než kdy dřív. I po převodu budete mít stále k dispozici své ciferníky a aplikace.

Ovládejte svůj telefon

- Další ovládací prvky hovorů
Nyní můžete lépe ovládat své hovory, aniž byste museli sáhnout na telefon. Můžete si upravit hlasitost hovoru, ztlumit zvuk a mačkat tlačítka na klávesnici, a to vše na vašich hodinkách.

- Fotografování z hodinek
Kdykoli je na vašem telefonu Galaxy Z Flip5 nebo Fold 5 fotoaparát otevřený v režimu Flex nebo Tent, ve spodní části ciferníku se zobrazí ikona fotoaparátu. Pro rychlý přístup do ovladače fotoaparátu stačí klepnout na ikonu na hodinkách.

Další změny

- Diktujte text pomocí tlačítka Domů
Kdykoli zadáváte text pomocí klávesnice Samsung, stačí stisknout a držet tlačítko Domů a ihned se zapne hlasový vstup.

- Nechte Bixby přečíst vaše oznámení
Pokud máte k hodinkám připojená sluchátka, Bixby může nahlas přečíst svá oznámení. Pak můžete asistentovi Bixby říct, co má udělat, až dokončí čtení oznámení. Pro použití této funkce musí být Bixby nastaven jako výchozí Voice Assistant vašich hodinek.

- Používejte několik časovačů zároveň
Nyní můžete mít zároveň spuštěných až 20 časovačů, aby vám pomohly sledovat všechny vaše úkoly.

- Sdílejte informace o vašem zdraví pro případ nouze
Pokud je detekován tvrdý pád nebo pokud pětkrát stisknete tlačítko Domů pro start funkce nouzového SOS, zobrazí ze tlačítko s přístupem k informacím o vašem zdraví.

- Péče o zařízení
U hodinek kontrolujte stav baterie úložiště a paměti, abyste hned problémy opravili, prodloužili tak životnost baterie a zajistili bezproblémové fungování.

-Ovládejte hodinky bezdotykově
Univerzální gesta vám umožní ovládat hodinky bez nutnosti dotýkat se obrazovky nebo stisknout tlačítko. Můžete přiřadit různé akce gestům, jako je zatřepání zápěstím, stisknutí ruky v pěst nebo spojení prstů.

- Uspořádejte si aplikace do složek
Vytvářejte složky, abyste měli aplikace uspořádané a mohli je rychle najít bez dlouhého procházení.

- Uchovávejte hodinky v bezpečí
Pokud jste na hodinkách nastavili kód PIN nebo obrazec, budete muset před nastavením hodinek po obnovení továrního nastavení zadat kód PIN nebo obrazec. To zabrání tomu, aby vaše hodinky v případě ztráty nebo krádeže použil někdo jiný.

Některé aplikace bude nutné po upgradu vašich hodinek aktualizovat samostatně.

Pokud se vám aktualizace hodinek sama nenabídla v horní liště, můžete se na její dostupnost dotázat manuálně. Spusťte aplikaci Galaxy Wearable a přejděte na Nastavení hodinek - Aktualizace softwaru hodinek

Diskuze (10) Další článek: Magenta Moments. Nový program výhod v aplikaci Můj T-Mobile přináší slevy na jídlo, cestování i elektroniku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Telefon, Galaxy Wearable, Samsung Cloud, Evropa, Sos, Dlaždice, Voice Assistant, Ciferník, SMART switch, Galaxy Buds,