Sluchátka Galaxy Buds budou i v černé. Dostanou 8GB paměť a 58mAh baterii

Již před pár dny se na internetu objevila zpráva o tom, že Samsung u řady Galaxy S10 zprovozní zpětné bezdrátové nabíjení, které má být primárně určeno pro nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds. Nástupce dva roky starých Gear IconX (2018) půjde do prodeje v bílé i černé barevné variantě, a již nyní vám můžeme prozradit jejich základní specifikace.

Galaxy Buds budou primárně dobíjeny z přenosného pouzdra. To bude mít baterii s kapacitou 252 mAh, samotná sluchátka pak dostanou akumulátor s kapacitou 58 mAh. Připomeňme, že v případě předchůdce mělo nabíjecí pouzdro kapacito 340 mAh, u sluchátek se přitom počítalo se 82mAh baterií. Výdrž sluchátek tedy zřejmě nebude dvakrát oslnivá, Samsung to však částečně vyřeší právě zpětným nabíjením. Přenosné pouzdro pro sluchátka bude stačit položit na záda libovolného modelu řady Galaxy S10.

Jihokorejci u sluchátek zdvojnásobí paměť na 8 GB, což má stačit až pro 2 tisíce empétrojek, které můžete poslouchat např. při cvičení, aniž by byl váš smartphone na blízku. Alternativně můžete hudbu přehrávat z telefonu, a to rovnou přes Bluetooth 5.0. Zvýšená odolnost zůstává u IPX2, případný pot tak u sluchátek nenadělá žádnou paseku.

Informace o distribuci sluchátek se však zatím rozcházejí. Podle některých zpráv je má Samsung přibalovat zdarma k předobjednávkám, podle jiných zdrojů mají být přímo součástí balení „es desítek“. V tom případě by však 3,5mm jack na spodní hraně modelů řady Galaxy S10, který potvrdila celá řada dřívějších úniků, tak trochu postrádal smysl. V případě samostatného pořízení sluchátek mají vyjít na 149 EUR, tedy v přepočtu cca 3 800 Kč.

Nastavení a připojení sluchátek Gear IconX (2018) k telefonu:

Via GSMarena

Váš názor Další článek: Instagram pustí chat na web. Zlepší tak použitelnost na počítačích a iPadech

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Samsung Galaxy S10, Galaxy Buds +, GAL, Galaxy Buds, Sluchátko, MAh, Samsung u řady Galaxy, Gear IconX, Buds +, Černá, Euro, DOS,