„Jdi do Flipu“. Samsung dnes v Soulu ukáže véčko, skládačku, tablety a hodinky. Sledujte živý přenos online

  • Premiéra nových produktů Samsungu proběhne již dnes
  • Akce Unpacked s podtitulem „Jdi do Flipu“ míří do korejského Soulu
  • Už teď známe podobu i výbavu většiny chystaných zařízení

Oživeno 26.července | Samsung dnes v Jižní Koreji představí očekávané novinky pro druhou polovinu roku. Už dřívější úniky naznačily, že na dnešní akci Unpacked, která vůbec poprvé zavítá do domoviny Samsungu, se zřejmě můžeme těšit na dvě nové skládačky, na tři nové tablety, a dále pak na nové hodinky řady Galaxy Watch.

Vypadá to, že novinek bude opravdu hodně, a tak se na dnešní akci Unpacked rozhodně nudit nebudeme. Moment překvapení sice narušily masivní informační úniky z posledních dní a týdnů, i přesto stále nevíme vše podstatné, např. ceny novinek, dostupnost, barevné varianty nebo případné bonusy a akce, pokud si nová zařízení předobjednáte. Ostatně, ani úniky nejsou nikdy stoprocentní, teprve se ukáže, v čem měly pravdu, a v čem byly úplně vedle.

Premiéru novinek od Samsungu budeme sledovat přímo jihokorejském Soulu, odkud vám přineseme naše první dojmy. Akci Galaxy Unpacked budete moci sledovat i vy, a to v živém streamu, který odstartuje dnes ve 13:00 hod. středoevropského času. Časový posun mezi Českem a Jižní Koreou činí sedm hodin, takže nás přímo na místě čeká spíše večerní premiéra. Stream z akce Unpacked si můžete pustit přímo v tomto článku:

Základní informace o připravovaných novinkách se dočtete níže.


Samsung oficiálně potvrdil termín i místo konání letní premiéry mobilních novinek. Akce s tradičním názvem Unpacked se tentokrát uskuteční na ne zcela tradičním místě. Místo Spojených států zvolil Samsung jako dějiště globální premiéry svoji domovskou Jižní Koreu a metropoli Soul. Akce zde proběhne ve středu 26. července 2023 ve 13 hodin českého času. Premiéru společně s námi budete moci sledovat v tomto článku.

Oficiální podtitul akce zní „Join the flip side“, což je parafráze známé hlášky ze ságy Hvězdných válek („přejdi na temnou stranu“). Česká lokalizace se ale tímto filmovým motivem neřídí a událost překládá jako „Jdi do flipu“.

„Vydejte se s námi objevit zcela nové Galaxy. Představíme vám naše nejnovější technologie navržené tak, aby otevíraly zcela nové obzory a měnily životy. To vás přesvědčí Jít do Flipu,“ uvádí doslova pozvánka českého zastoupení Samsungu.

Zaměření na skládací telefon véčkové konstrukce Flip a nikoli knížkovitý rozkládací Fold by mohlo napovědět, který produkt bude „hlavní hvězdou večera“. Ačkoli Foldy jsou technologicky propracovanější (a také výrazně dražší) zařízení, větší objemy prodeje mají na svědomí právě lifestylové a zhruba o polovinu levnější Flipy. U obou těchto modelů Samsung na konci července dospěje už do jejich páté generace.

Nová image reklama s Flipy odkazuje na žánr teenagerovských hororů:

Ani tentokrát se Samsungu nepodařilo podobu chystaných zařízení zcela utajit. Naopak, velká většina z nich unikla z věrohodných zdrojů na reálně vypadajících snímcích. Kromě skládacích smartphonů se počítá i s novými modely hodinek a tabletů. Jejich očekávanou podobu i výbavu si prohlédněte na dalších listech tohoto článku.


Původní článek z 21. června 2023:

Véčko Samsung Galaxy Z Flip5

Začněme véčkem Galaxy Z Flip5 – uniklý obrázek odhaluje velkou vnější obrazovku chystaného skládacího zařízení. Dle neoficiálních informací má mít tento displej úhlopříčku 3,4", rozlišení 720 × 748 obrazových bodů a obnovovací frekvenci 60 hertzů. Bude na ní možné provozovat optimalizované aplikace Google včetně Map, Zpráv a YouTube.

Klepněte pro větší obrázek Telefon Samsung Galaxy Z Flip5

Galaxy Z Flip5 bude pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Telefon nabídne 8 GB operační paměti a zákazníci budou moci volit mezi 128GB, nebo 256GB interním úložištěm. Vnitřní obrazovka se bude chlubit úhlopříčkou 6,7", rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí až 120 Hz.

Diskuze (28) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Tvorba tras kreslením do mapy a také ubytování

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , Jižní Korea, Qualcomm Snapdragon, F +, Rozlišení, Galaxy Unpacked, Hvězdné války, QXGA +, Skládačka, Folda, Česká republika,