Síť Samsungu pro offline vyhledávání slaví velký milník. Navrch přidává detekci tagů, které vás sledují

  • Službu SmartThings Find používá 300 milionů uživatelů
  • Samsung ubezpečuje o ochraně bezpečnosti a soukromí
  • Navrch přidává automatickou detekci lokátorů, které vás sledují

Samsung se na svém blogu pochlubil službou SmartThings Find, která překonala 300 milionů registrovaných uživatelů. Tedy těch, kteří službu aktivně využívají, i těch, kteří se dobrovolně přihlásili k offline vyhledávání. Díky tomu má Samsung k dispozici celosvětovou vyhledávací síť, který se za deset měsíců rozrostla 1,5×. A čím více uživatelů v síti je, tím efektivnější je dohledání ztracených zařízení. Nejen telefonu, tabletů, sluchátek a hodinek, ale také věcí denní potřeby k nimž je připojen lokátor SmartTag či SmartTag+.

Samsung na svém webu zdůrazňuje, že mezi jeho nejvyšší priority i nadále patří bezpečnost a soukromí uživatelů. Služba SmartThings Find tak šifruje data a přidává další ochranné mechanismy prostřednictvím platformy Samsung Knox. Lokalizační data zařízneí jsou sdílena s ostatními jen tehdy, když to uživatel explicitně povolí, a samotné ID jednotlivých zařízení je uloženo zcela anonymně. Navíc se mění každých 15 minut.

Klepněte pro větší obrázek

Díky funkci „Hledat neznámé lokátory, které vás sledují“ mají možnost uživatelů Androidu a iOS manuálně zjistit, zda je nějaký lokátor nesleduje. A to včetně síly signálu, což má, nejen informační hodnotu, ale také vám síla signálu pomůže sledující lokátor vcelku snadno „vypátrat“. Pokud danému lokátoru důvěřujete, můžete jej v mobilní aplikaci nastavit jako „bezpečný“.

Speciálně pro aplikaci SmartThings vyvinul Samsung i automatizovaný varovný systém. Pokud vás bude nějaký lokátor sledovat, dozvíte se o tom díky notifikaci v horní liště. Stačí jen tuto detekci v natavení aplikaci. Na kartě Život zvolte službu Find, přes nabídku se třemi tečkami vyberete Nastavení - Detekce neznámého tagu. Následně můžete automatickou detekci zapnout a nebo ručně prohledat neznámé tagy ve vaší blízkosti.

Zdroj: Samsung News

Váš názor Další článek: Vyzkoušeli jsme Huawei Watch Ultimate. Jsou velké a prémiové, osloví muže dobrodruhy

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , Detekce, SmartThings Finda, Velký milník, Tag, SmartTag +, Vyhledávání, Uživatelé, Finda, Samsung News, Samsung Knox,