Single Take a další funkce z Galaxy S20 se dostanou i na starší špičkové Samsungy

Samsung chystá softwarovou aktualizaci, která přinese některé nové funkce z aktuální řady smartphonů Galaxy S20 také na jejich loňské předchůdce – konkrétně řadu Galaxy S10 a Galaxy Note10. Do nabídky fotoaparátu tak například přibude položka Single Take.

Tato funkce umí zatím pouze u „es dvacítek“ na jedno stisknutí pomocí umělé inteligence pořídit několik snímků i videosekvencí z dané scény a uživatel si zpětně může vybrat tu nejvhodnější nebo nejpovedenější.

Dále bude v oblasti fotoaparát vylepšen Noční režim a přidána položka Noční hyperčas, která slouží k lepšímu zachycení dlouhých nočních snímků, např. dlouhá závěrka světel jedoucích aut. Pro bohatší možnosti úprav poslouží Custom Filter, který můžete nastavit podle svých jiných oblíbených fotek a potom jej aplikovat i na další snímky.

Profesionální nabídka nastavení přijde vhod nejen u statických fotografií, ale také u videa. Proto se do loňských top Samsungů přenese i funkce Pro Video, kde můžete manuálně nastavit ISO, zamknout zaostření nebo vyvážení bílé.

Nových funkcí se dočká galerie fotografií. Pokud necháte do řazení fotek promluvit umělou inteligenci, seskupí podobné snímky do jedné „složky“ s náhledovým obrázkem. V levém horním rohu při prohlížení fotek přibude ikonka pro funkci Quick Crop, tedy rychlé oříznutí fotky bez nutnosti otevírat ji v samostatném editoru fotek.

Pohodlnější bude také sdílení obsahu. Přímo v roletě s přepínači naleznete položky Quick Share a Music Share. První umožní rychlé sdílení multimédií s kontakty ve vašem okolí, druhá umí nasdílet poslech hudby přes Bluetooth na další reproduktor nebo audio soustavu v autě.

Všechny uvedené novinky se budou postupně dostávat na smartphony řad Galaxy S10 a Galaxy Note10 ještě v nejbližších týdnech.

Diskuze (1) Další článek: Názor z druhé strany: „Ohebná Motorola Razr je nejhorší telefon, jaký jsem kdy používal“

Témata článku: Samsung, Galaxy, Software pro mobily, Update, Aktualizace softwaru, Umělá inteligence, Sdílení, Funkce, Položka, Pro Video, Crop, Music Share, ISO, Hyperčas, Quick Share, Fotka, Single Take, ZávěrkaUrčitě si přečtěte

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile