Samsungy se naučily fotit noční oblohu. Pomůže jim doplňková aplikace stažená z Galaxy Storu

  • V aplikaci Expert RAW od Samsungu se objevily dva nové režimy
  • Po updatu na One UI 5 přibyl režim vícenásobné expozice
  • Největším přídavkem je však focení noční oblohy

Samsung se po měsících nečinnosti začíná stále více soustředit na mobilní fotografii. Doslova před pár dny se v Galaxy Storu objevil Pomocník fotoaparátu, ovšem další novinky hned následují. V aplikaci Expert RAW se totiž po aktualizaci na One UI 5 objevují dvě nové volby - focení s vícenásobnou expozicí a astrofotografie.

V prvním případě se režim Vícenásobná expozice týká kombinace dvou metod pro pořizování záznamu (souvislý záznam až 9× v pravidelném časovém intervalu či manuální focení) a čtyř kompozitních metod. Při skládání fotek může dojít ke zvýšení hodnot získaných z jednotlivých pixelů, popř. k jejich zprůměrování, projasnění nebo naopak k jejich ztmavení. 

Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové výstupy fotek oblohy z Galaxy S22, který po updatu na One UI 5 nabízí režim Astrofotografie v aplikaci Expert RAW

Mnohem zajímavěji však vypadá režim Astrofotografie, který se v řadě Galaxy objevuje vůbec poprvé. Pokud si tento režim aktivujete, můžete si zvolit čas snímání, který může být čtyři, sedm nebo deset minut. Režim funguje, nejen u základního snímače, ale také u teleobjektivů. Tedy alespoň v případě Galaxy S22 Ultra. Samozřejmostí je však umístění telefonu do stativu, aby bylo zaručeno, že se telefon při snímání nijak nepohne. Aplikaci Expert RAW stahujte u telefonů řady Galaxy přímo z Galaxy Storu, v současné době však není dostupná pro všechny telefony, ale jen pro vybrané modely. 

Zdroj: Samsung Community

Diskuze (3) Další článek: Recenze mobilu Motorola Edge 30 Neo. Výborná střední třída vytvořená srdcem i rozumem

Témata článku: Samsung, , , , , , , , Režim, Noční obloha, Expert RAW, Samsung Community, F +, Aplikace, Umístění, Focení