Samsungu nefungovaly platby hodinkami Galaxy Watch4. Na vině byl problematický update na Wear OS 3.2

  • Hodinky řady Galaxy Watch4 v minulém týdnu nechtěly bezkontaktně platit
  • Na vině byl update systému na Wear OS 3.2
  • Po týdnu Google chybu v hodinkách konečně opravil

Pokud se vám v uplynulém týdnu nedařilo zaplatit hodinkami Galaxy Watch4 od Samsungu, můžeme potvrdit, že se jednalo o výpadek platební služby. Chyba se objevila společně s aktualizací systému hodinek na verzi Wear OS 3.2.

Chyba byla na straně Googlu

Prvním krokem spousty uživatelů při nefunkčních platbách bylo obnovení hodinek do továrního nastavení, jenže po vyčištění hodinek do nich nebylo možné přidat platební kartu. A tak se množily stížnosti, nejen Samsung Community, ale také na Redditu. A ukázalo se, že se jednalo o problém globálního charakteru.

Klepněte pro větší obrázek
Uživatelé hodinek Galaxy Watch4 v minulém týdnu viděli tuto obrazovku až nepříjemně často...

Tento problém nakonec opravil samotný Google, takže nebylo třeba žádných pokusů s instalacemi, odinstalacemi, odebíráním účtů a s opětovným přidáváním platebních karet. Když jsme se dnes pokusili přidat do hodinek novou platební kartu, vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů. A stejné informace máme i z jiných zdrojů. Pokud by přeci jen přidání karty stále nefungovalo, je třeba hodinky pouze restartovat, čímž dojde k vymazání mezipaměti, která může přidání nové karty ještě blokovat.

Další verze Wear OS?

Nefunkční placení hodinkami bylo nedopatřením součástí velké aktualizace hodinek Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic, o které jsme psali již v první polovině února. Za nefunkční placení to Samsung schytával na sociálních sítích, jenže ten už v hodinkách nepoužívá svůj vlastní systém Tizen, takže tentokrát šly nefunkční platby Google Pay přímo za Googlem.

Update Wear OS na verzi 3.2 mezi řádky znamená, že Google neustále vylepšuje svou nejnovější verzi hodinkového systému. Jenže, mimo Samsung se zatím Wear OS 3 nikam nedostal. Exkluzivita jihokorejského výrobce by měla skončit ve druhé polovině letošního roku, kdy se systém dostane v podobě OTA aktualizace na vybrané modely konkurenčních značek, např. na některé hodinky Fossil a TicWatch. Přesný harmonogram aktualizací však Google dosud nezveřejnil. 

Představení hodinek Galaxy Watch4 od Samsungu:

Zdroj Samsung Community, Reddit

Diskuze (7) Další článek: T-Mobile zkříží klasiku s popem. AI zahraje v Barceloně Robbieho Williamse prošpikovaného Beethovenem

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , Reddit, Samsung Ne, Pro +, Platební karta, Samsun, Samsung Community, Platba