SamsungApps tipy: nadělujte vouchery SamsungApps

Dnešní tipy věnujeme zajímavým Android hrám aplikacím z portálu SamsungApps.

Portál SamsungApps vytvořil Facebookovou aplikaci App Angel, přes kterou můžete dávat i dostávat. Řeč je o SamsungApps voucherech na aplikace, stačí jen, když se do aplikace přihlásíte a odešlete voucher vašim kamarádům a známým z contact listu. Těm pak dorazí voucher v hodnotě 5 USD, tj. 100 Kč. Na stejném místě si pak mohou vaši známí voucher vyzvednout, uvedou jen účet Samsung, ke kterému se daný voucher přidá. Jakmile budou nakupovat, mezi platebními metodami se objeví voucher, který může být použit místo platby kartou. Jen dodám, že přebytková částka voucheru, která není využita, propadá. Posílat a získávat vouchery je možné až do pátku 23. listopadu, takže nepropásněte svoji šanci. Navíc, čím více voucherů pošlete, tím máte větší šanci na výhru Samsungu Galaxy Note 10.1 Wi-Fi. Ze všech odesílatelů bude náhodně odměněna pětice uživatelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Facebooková aplikace App Angel dokáže vaším přátelům poslat 100Kč voucher do SamsungApps.

Speciální nabídka je tentokráte připravena pro Galaxy Note II. K dispozici je hned šestice aplikací a her, která se účastnila soutěže Best S Pen apps. O některých se dnes dále zmíníme.

100 Pushups

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Pro někoho reálný denní cíl, pro někoho utopie - 100 kliků. Stejnojmenná aplikace se vám snaží k tomuto cíli dopomoci metodicky. V rámci denních cvičení probíhajících 3x týdně (můžete si nastavit upozornění), děláte sadu kliků, mezi kterými následuje odpočinková pauza. Ta se s postupnou náročností zvyšuje, stejně tak, jako počet kliků, které musíte v daných sériích zvládnout. Základem je rozcvičení, na kterém, si sami ověříte vaši fyzickou úroveň. Podle ní se pak orientuje celý cvičební blok. Pokud zadané počty kliků nezvládnete, lze je upravit a aplikace bude vědět, kde máte ještě mezery. Pokud 100 kliků sami nezvládnete a chcete mít alespoň elektronického kouče, aplikace 100 Pushups vám k tomu pomůže. 

 • Vývojář:  Alexander Lomakin
 • Platforma: Android 2.1+
 • Lokalizace: ENG, FRA, RUS
 • Podporované přístroje: desítky modelů řady Galaxy
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 1,84 MB
Klepněte pro větší obrázek

Art Of Glow

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zajímavá hříčka, která vzešla od vývojářů hry Glow Hockey. V té můžete kreslit svítícími barvami a štětci různých tvarů opakující se animace. Pulzujícím barevným bublinám a tvarům lze nastavit četnost, barvu, velikost, rychlost, intenzitu blikání a interval viditelnosti na displeji. Vytvořit tak můžete zajímavé barevné kreace. Barvy kreslení si můžete nechat automaticky střídat nebo nastavit pro každý prst vlastní barvu, budete-li zároveň kreslit celou rukou. Trochu nám chybí možnost nahrávat zhotovené cyklující animace, což snad bude v následující revizi dodáno. Oželit musíte jen zobrazování reklamy Samsung AdHub v horní části displeje.

 • Vývojář: Natenai Ariyatrakool
 • Platforma: Android 1.5+
 • Lokalizace: ENG
 • Podporované přístroje: desítky modelů řady Galaxy
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 5,39 MB
Klepněte pro větší obrázek 

Bee Line

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tento herní titul je určen pro majitele Samsungů s dotykovým perem, kteří se musí zároveň obrnit trpělivostí. Cílem hry je v několika úrovních dovést včelku ze startu přes překážky do cíle, po cestě musíte navíc posbírat žluté tečky a navíc nesmíte překročit maximální povolenou vzdálenost. Do cesty se vám budou stavět překážky, které musíte obletět, jinak se vracíte zpět na start. Celkem jsou k dispozici tři světy po pětadvaceti kolech se stále vzrůstající obtížností. Pokud hledáte pohodovou hru, poohlédněte se jinde, pokud jste trpělivý, můžete hru dočasně bezplatně vyzkoušet.

 • Vývojář: PLUM
 • Platforma: Android
 • Lokalizace: ENG, KOR
 • Podporované přístroje: Galaxy Note II, Galaxy Note 10.1
 • Cena: dočasně zdarma (jinak 79 Kč) 
 • Velikost: 11,76 MB
Klepněte pro větší obrázek

DrawPets

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Následující hříčka potěší zejména děti, které ji budou hrát na tabletofonu Note II. Nakreslí si totiž zvíře nebo postavičku, využít mohou i vložené fotografie nebo jejího ořezu, a ta pak ožije. Děti si pak mohou vybrat pohyby, které jejich postavička bude umět a následně je umístí do farmy, kde je krmí, čistí a hrají si s nimi. Farma může mít hned několik zvířat, ta mohou mít i vlastní jména. Zpracování je povedené, dětem se bude líbit zejména to, že ožije něco, co nakreslili.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Za úkoly, které vám vedoucí farmy dává, je možné v obchodě nakupovat mycí prostředky, jídlo a hračky, které zvyšují statistiky a spokojenost zvířátkům. Za splněné úkoly dostáváte mince, ty můžete investovat i při vylepšení farmy. Pravidelně pak sbíráte vejce, která vám přinesou právě nejvíce potřenou měnu. Dejte však pozor na možný nákup mincí přímo v aplikaci, což vás, jakožto majitele kreditní karty, může velmi rychle zruinovat.

 • Vývojář: Wildbit Studios S.L.
 • Platforma: Android
 • Lokalizace: ENG, SPA
 • Podporované přístroje: Galaxy Note II
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 12,50 MB
Klepněte pro větší obrázek

Heartbeat

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Poněkud netradiční aplikace, která se postará o zjišťování a logování vašeho srdečního rytmu. Hlavním měřičem je vestavěný mikrofon v telefonu, aplikace sází na jednoduchý princip - existuje-li srdeční tep, musí jít cítit a zblízka i slyšet. Mikrofon telefonu je třeba přiblížit srdci, co nejvíce je to možné. Samozřejmě před provedením testu se automaticky aktivuje režim letadlo, který vypne veškeré bezdrátové sítě. Srdeční test trvá dvě minuty, na displeji můžete vidět grafy tepu a celkový počet tepů za minutu. Veškeré naměřené údaje pak můžete exportovat ve formě nahraného zvuku a poznámek, což můžete poslat e-mailem. V reálu jsem byl nejprve skeptický, ve skutečnosti ale aplikace překvapivě naměřila reálný srdeční tep. Aplikace stojí za vyzkoušení, protože je nyní distribuována bezplatně. V obdobích mimo slevu stojí 244 Kč, což je dle mého soudu mnoho peněz za aplikaci, jejíž zjištěné údaje jsou pouze informativní.

 • Vývojář: Smartsound Co., Ltd.
 • Platforma: Android 2.2+
 • Lokalizace: ENG, KOR, CHI
 • Podporované přístroje: Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S III
 • Cena: dočasně zdarma (jinak 244 Kč) 
 • Velikost: 12,50 MB
Klepněte pro větší obrázek

Papyrus

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velmi povedená bezplatné aplikace poznámek se bude hodit uživatelům s dotykovým perem S Pen i bez něj. S dotykovým perem je ale kresba daleko přesnější. Aplikace Papyrus sdružuje knihy poznámek, do kterých můžete psát jednotlivé vícestránkové útržky textu. Při psaní poznámky můžete zadat název, při psaní pak tloušťku pera, výřez objektů nebo mazání. Dvojice pokročilých nástrojů je, stejně jako cloudové služby, připravena jako volitelný placený addon. Psát poznámky můžete řadou barev, pokud si nevyberete předpřipravené, můžete si z palety barev namíchat vlastní. K dispozici jsou i různé papírové podklady, řádkovaný papír se bude hodit na psaní textů, čtverečkovaný zase na kreslení náčrtů nebo na hraní piškvorek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oblíbené poznámky se zobrazují ve vyhrazené kategorii, zbývající pak v odpovídajících složkách nebo v kategorii Nezařazené. Poznámky lze sdílet a exportovat (aktuální stranu nebo celý blok) do PDF. Papyrus je povedenou aplikací zejména při využití spolu s perem S Pen, bonusové funkce k základnímu psaní nejsou třeba. Určitě bychom ale rádi viděli možnost přidání Papyrus poznámky, jakožto widget, na pohotovostní obrazovku.

 • Vývojář: Steadfast Innovation, LLC 
 • Platforma: Android 3.0+
 • Lokalizace: ENG
 • Podporované přístroje: Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S III
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 5,32 MB
Klepněte pro větší obrázek

Photo Editor

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jak již název napovídá, následující aplikace se bude starat o editaci fotek. Photo Editor je u některých Samsungů předinstalován, u jiných modelů je třeba jej bezplatně stáhnout ze SamsungApps. Po načtení fotografie z paměti telefonu jsou ve spodní části zobrazeny čtyři záložky. První se stará o transformaci. Lze změnit velikost obrázku vyznačením oblasti dvojicí prstů, otočit a překlopit obrázek nebo jej opět selektivním výběrem oříznout. Po barevné stránce lze aplikovat deset barevných filtrů. Jakmile snímek uložíte, můžete přes něj aplikovat další filtr. Třiadvacet efektů se pak postará o doupravení obrázku, v reálném čase na displeji vidíte, co aplikace filtru s fotografií udělá.

Dekorace pak zahrnují rámečky, kterými můžete obehnat snímanou scénu. K dispozici je i řada „samolepek“, vybírat si můžete z několika druhů, upravit je pak lze dvojicí prstů přesně na míru robrazené scéně. Do jedné fotografie můžete vměstnat i vícero fotografií, případně do ní dokreslit vlastní poznámky. Jedná se o komplexní editor fotografií, kterým můžete prohnat vaše snímky předtím, než je uploadnete na alba Picasa nebo Facebook. Určitě doporučuji vyzkoušet, možností a voleb je nepřeberné množství.

 • Vývojář: Photo Editor
 • Platforma: Android 4.0+
 • Lokalizace: řada světových jazyků včetně češtiny
 • Podporované přístroje: Galaxy Note II, Galaxy S III
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 11,81 MB
Klepněte pro větší obrázek

Samsung TecTiles

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

O štítcích Samsung TecTiles jsme se na SamsungManii již několikrát zmiňovali, tagy dokonce již prošly redakčním testem. Vždy jsme si ale stěžovali na to, že oficiální aplikace TecTiles je k dispozici pouze pro zámořské státy, a že ji musíme shánět po všech čertech. Samsung se však konečně vytasil i s aplikací pro uživatele v Evropě, kterou můžete stáhnout z portálu SamsungApps. Funkčnost je podobná zámořské verzi aplikace, vytvoříte si pojmenované úkoly, do kterých vkládáte samotné akce. Na štítek TecTiles lze zapsat až 888 bytů, vy si můžete vybrat, které funkce na něj nahrajete. Současně vidíte, kolik která činnost zabírá místa. Aplikace je poměrně intuitivní, poslední použité štítky jsou rychle k dispozici pro další zapsání. Pro uživatele štítků TecTiles je to zatím nejpovedenější aplikace, pokud používáte generické štítky, asi sáhnete po jiných aplikacích.

 • Vývojář: Samsung Electronics Co., Ltd.
 • Platforma: Android 4.0+
 • Lokalizace: řada světových jazyků bez češtiny
 • Podporované přístroje: Galaxy Note II, Galaxy S III
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 2,62 MB
Klepněte pro větší obrázek

Slice Ice!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Cílem této hry je rozkrájet ledové plochy tak, abyste naplnili sklenici ledovou tříští. Nebude to ale tak jednoduché, jak se zdá. Musíte odkrajovat postupně a žádného tučňáka nesmíte ponechat na odkrojené kře. Za počty řezů pak dostáváte zlaťáky, resp. za splnění limitu plný počet, pokud se zhoršíte, objeví se na vašem kontě jen několik mincí. Za ně si pak v obchodě můžete kupovat vylepešení, která můžete v rámci hry použít. Jedná se např. o zpomalení jinak rychlých tučňáků nebo tuleňů. Postupem času se ve hře zvyšuje obtížnost, přes některé strany ker nelze řezat, jindy naopak musíte na oddělené kře potopit tuleně, apod. K dispozici je i několik achievementů, za jejich splnění opět dostanete peněžní odměnu. Vskutku chytlavá hra potěší designovým zpracováním a skvělou ovladatelností zejména dotykovým perem u Samsungu Galaxy Note II. Protiváhou je pak reklama na titulní obrazovce a ne příliš originální hudební podkres, který se neustále opakuje a při častém hraní začne nudit. Hru každopádně doporučujeme vyzkoušet, slibuje hodně zábavy.

 • Vývojář: Hyperkani
 • Platforma: Android 1.6+
 • Lokalizace: ENG
 • Podporované přístroje: desítky modelů řady Galaxy
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 7,88 MB
Klepněte pro větší obrázek

Townsmen

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Předělávka Townsmenu z J2ME telefonů se dostává i na Android zařízení. Pro toho, kdo by nevěděl, v této hře se budete starat o rozvoj a chod středověké vesničky, se vším, co s tím souvisí. Budete stavět domy, rozšiřovat populaci, udržovat ekonomiku, vyrábět nástroje a zajišťovat obživu. K dispozici je řada scénářů, u některých se opravdu zapotíte. Za splněné dílčí úkoly dostáváte body prestiže, které slouží k urychlení hry nebo rychlé výstavbě. Ta jinak trvá opravdu dlouho, takže se někdy i zbytečně načekáte. Tím vás však hra nutí neustále pracovat na vesnici a plnit zadané úkoly. Pro úplnnost jen dodám, že hra nepracuje v režimu Freemium, body prestiže tedy nelze zakoupit, ale musíte je získat poctivým plněním úkolů. V základní bezplatné verzi se v pravém horním rohu displeje objevuje reklama, placená verze aplikace bez reklam vás pak přijde na 50 Kč.

 • Vývojář: www.handy-games.com GmbH
 • Platforma: Android 2.1+
 • Lokalizace: ENG, CHI, GER, FRA, IND, ITA, JAP, KOR, POR, RUS, SPA
 • Podporované přístroje: desítky modelů řady Galaxy
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 23,11 MB
Klepněte pro větší obrázek
 

Turn N Run Free

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zábavná hříčka z dílny Nikolaje Verevkina vás vezme do 3D prostředí, ve kterém je vaším cílem posbírat postavičkou všechny drahokamy a dostat se do rakety, se kterou odletíte do dalšího levelu. Postavička se může hýbat pouze na kostky vedle na stejné úrovni, případně o úroveň výše, na kterou vyskočí. Základní mechanismus je takový, že lze pohybem prstu natáčet svět a postavička může jít jen tam, kam při pohledu z profilu vede přímá cesta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na netradiční pojetí bude třeba si chvíli zvykat, pak vás ale hra vtáhne do děje. Ve free verzi jsou dostupné dvě ze tří obtížností, bonusové levely třetí úrovně najdeme až v placené verzi za 50 Kč. Celkem vás tak čeká 60 levelů, v každé úrovni je jich přichystáno dvacet. Zajímavý nápad, slušné zpracování, navíc většinu hry lze vyzkoušet bezplatně. 

 • Vývojář: Nikolay Verevkin
 • Platforma: Android 2.1+
 • Lokalizace: ENG, GER, FRA, ITA, JAP, KOR, RUS, SPA, CHI
 • Podporované přístroje: desítky modelů řady Galaxy
 • Cena: zdarma
 • Velikost: 22,64 MB
Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (2) Další článek: Apple OS X 10.9: Siri i rozpačité mapy míří na počítače

Témata článku: Samsung, , , , , Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition), Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) 16GB LTE, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) 32GB LTE, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) 32GB Wi-Fi, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) 64GB LTE, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) 64GB Wi-Fi, Samsung Galaxy Note 10.1 16GB 3G, Samsung Galaxy Note 10.1 32GB 3G, Samsung Galaxy Note 10.1 64GB 3G, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S III, Selektivní výběr, Speciální nabídka, SamsungApps, Placená verze, Netradiční pojetí, Platební metoda,