Samsung zřejmě chystá nástupce Galaxy S20 FE. Specifikace si půjčí z řady S21

Samsung zřejmě již brzy naváže na úspěch loňského Galaxy S20 FE, vypadá to totiž, že jihokorejci připravují model s označením SM-G990B, který by se měl ve finále nazývat Galaxy S21 FE. Telefon si půjčí specifikace z modelů Galaxy S21 a Galaxy S21+, a protože se bude jednat o smartphone „pro fanoušky“, není vyloučen návrat microSD karet. A kdo ví, možná se dočkáme i nabíječky...

O telefonu se toho zatím noc neví, pouze to, že bude podporovat sítě 5G, které by mohl opět zajistit čipset od Snapdragonu, a také to, že bude k dostání se 128 nebo 256GB úložištěm. V novince poběží Android 11 s grafickou nadstavbou One UI 3.1, a do prodeje se dostane ve stříbrné, růžové, fialové a také v bílé. Na trh však dvakrát spěchat nebude, základní trio řady Galaxy S21 je v prodeji teprve čtrnáct dní, takže můžeme FE verzi očekávat až ve druhé polovině letošního roku. A do té doby bychom se měli k telefonu průběžně dozvědět další zákulisní detaily.

Redakční představení Samsungu Galaxy S20 FE:

Zdroj Sammobile

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (1) Další článek: Xiaomi Mi 11 Ultra bude bestie. Dostane 120× zoom a malý sekundární displej

Témata článku: Samsung, Android, Sítě 5G, Galaxy, One UI 3.1, Android 11, Snapdragon, Specifikace, Spekulace, Portfolio, Značení, Názvosloví, Samsung Galaxy S20 FE, Samsung Galaxy S20 FE 5G, Samsung Galaxy S20 FE 5G, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Telefon, Model, Nástupce, SammobileUrčitě si přečtěte