Samsung zahájil výrobu 12GB RAM čipů. Chce je i pro smartphony střední třídy

Polovodičová divize Samsungu začala se sériovou výrobou 12GB paměťových DRAM modulů typu uMCP složených z čipů LPDDR4X s nízkoenergetickým dvojnásobným datovým tokem. Jak uvedl výkonný viceprezident pro marketing Sewon Chun, firma chce součástku osazovat nejen do špičkových smartphonů, ale i do zařízení střední třídy.

Samsung tak chce reagovat na trend posilování kapacit operační paměti v zařízeních, se kterým ve velkém začaly zejména čínské značky. Mnoho modelů střední třídy u značek jako Xiaomi, Oppo nebo Vivo obsahuje 6 GB operační paměti a výrobci jsou ochotni je dále zvyšovat. Samsung jako jeden z předních dodavatelů komponent jim chce tuto možnost nabídnout.

Výrobce v modulu kombinuje čtyři 24gigabitové LPDDR4X čipy vyrobené 16nm technologií s ultrarychlým úložištěm eUFS 3.0 NAND. Díky tomu dokázal prorazit současný limit 8 GB na jediném modulu. Pokud chtěli dosud výrobci osadit telefon například 10GB operační pamětí, museli kapacitu složit ze dvou modulů.

Vyšší kapacity si vyžádají nová zařízení s jemnějším rozlišením displejů a na nich prováděné úkoly náročné na data a zároveň multitasking. Díky rychlosti přenosu dat 4 266 megabitů za sekundu (Mbps) může 12 GB uMCP paměť podporovat plynulé nahrávání videa v rozlišení 4K a přizpůsobit třeba i zařízení střední třídy funkcím strojového učení a umělé inteligenci.

Diskuze (2) Další článek: Samsung vydal opravu ultrazvukové čtečky otisků prstů. Už dorazila i do ČR

Témata článku: Samsung, Technologie, Střední třída, Komponenty, Operační paměť, Polovodiče, RAM, Paměť, Čip, Modul, Mbps, NAND, Třída, Rozlišení displejů, PosilováníUrčitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze