Samsung vysvětluje, jak pomáhá k čistotě oceánů. V telefonech používá recyklované součástky

  • Samsung se pochlubil, kolik komponent vyrábí z recyklátu
  • Zatímco to není nijak závratné číslo...
  • ...i přesto už za to Samsung získal několik ocenění

Ekologie je u mobilních výrobců v dnešní době často témat číslo jedna. A to nejen ve snížení uhlíkové stopy, ale také s ohledem na využívání recyklovaných materiálů. V infografice na svém blogu ukazuje Samsung, do jaké míry jsou některé komponenty posledních generací telefonů, sluchátek a notebooků tvořeny recyklovanými materiály. 

Například u Galaxy S23 Ultra používá Samsung recyklované PET lahve na plastovou část rámu, který je umístěn do kovového šasi a na zadní kryt Deco Film. V obou případech je recyklát zastoupeny z 80 procent. Součástí krycího skla displeje je pětina recyklovaných skleněných součástí, ale jedná se spíše o výrobní odpad, protože se jedná o sklo, které ještě nedorazilo ke koncovým zákazníkům. U vnitřního krytu pera S Pen a u spodního reproduktoru je tělo z dvaceti procent tvořeno recyklovanými rybářskými sítěmi.

Klepněte pro větší obrázek
Dosud největší podíl v recyklovaných materiálech má u Samsungu model Galaxy S22 Ultra

Ty jsou mimochodem i součástí dvou komponent v Galaxy S22 Ultra, u bočních tlačítek Galaxy Z Flip4 či ve vnitřních částech pouzdra pro sluchátka Galaxy Buds2 Pro. U Galaxy Z Fold4 jsou částečně z recyklovaných materiálů boční ovládací tlačítka část displejového konektoru. U notebooku Galaxy Book3 je zase z recyklovaných materiálů část výplně šasi.

Jedná se sice teprve o první malé „ekologické“ krůčky, i tak už Samsung za svou iniciativu získal cenu Seal 2022 Business Sustainability Awards a 2023 Social Impact Awards. Samsungu můžeme na vrub přičíst i používání recyklovaného papíru u základních krabiček telefonů, z nichž mimo sluchátek a nabíječek zmizely i veškeré plastové obaly.

Zdroj: Samsung News

Diskuze (4) Další článek: Chytré hodinky sice nemusí měřit úplně přesně, ale jejich upozornění rozhodně neberte na lehkou váhu

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Deco, Sluchátko, Recyklát, Samsung News, Součástka, Notebook, Čistota, Poma, Telefon