Samsung vylepšuje paměťové microSD karty. Nabídnou kapacitu 1 TB a rychlost čtení 160 MB/s

Samsung představil nové verze paměťových karet formátu microSD EVO Select a EVO Plus. Jsou určené primárně pro mobilní zařízení a kapesní herní konzole, kde poskytnou úložný prostor pro obsah, jako jsou hry, soubory, fotografie a videa.

Nová verze nabídne vyšší přenosové rychlosti – konkrétně rychlost čtení má dosahovat až 160 MB/s, což je o 23 % více než u předchozí generace. „S rostoucím trhem mobilních a kapesních her jsme se snažili ještě více zrychlit přenos dat v těchto zařízeních prostřednictvím aktualizovaných řad EVO Select a EVO Plus,“ komentoval vylepšení ředitel marketingu paměťových produktů Jose Hernandez.

Rychlejší a větší paměťové karty

Samsung také vyslyšel poptávku po médiích s vyšší úložnou kapacitou. Přináší proto paměťové karty s kapacitou až 1 TB, které najdou uplatnění v zařízeních pro natáčení videí, jako jsou mobilní telefony, fotoaparáty, kamery a drony. Rychlostní třída Grade 3 (U3) navíc zajišťuje kompatibilitu s většinou zařízení pro záznam videa v rozlišení 4K.

Karty jsou odolné proti vodě, extrémním teplotám, rentgenovému záření, opotřebení, pádům a magnetickým vlivům. Na všechny řady a kapacity je poskytována desetiletá omezená záruka, což znamená, že pokud dojde k jakémukoli výrobnímu defektu nebo poruše během 10 let od data nákupu, poskytne výrobce opravu nebo výměnu karty. Záruka nekryje škody způsobené nesprávným použitím, nehodami nebo normálním opotřebením.

Vůbec poprvé bude Samsung nabízet paměťové karty s kapacitou 1 TB v řadách EVO Select a PRO Plus. Řada PRO Plus je určena pro fotografy, kameramany a tvůrce obsahu s akčními kamerami a drony. Zatímco karty s kapacitou 64 až 512 GB budou k dispozici na oficiálním webu a u vybraných prodejců, terabajtové verze se začnou prodávat „později v tomto roce“.

Ceny nových paměťových karet Samsung

Doporučené maloobchodní ceny pro americký trh vypadají následovně:

EVO Select:

  • 64 GB za 14,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 350 Kč
  • 128 GB za 18,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 440 Kč
  • 256 GB za 29,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 700 Kč
  • 512 GB za 55,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 1 310 Kč

EVO Plus:

  • 64 GB za 15,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 370 Kč
  • 128 GB za 20,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 490 Kč
  • 256 GB za 31,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 750 Kč
  • 512 GB za 60,99 dolarů, tj. v přepočtu asi 1 420 Kč
Diskuze (6) Další článek: Beeper spojí 14 chatovacích služeb do jedné aplikace. Teď jej koupil majitel WordPressu a uvolnil pro všechny

Témata článku: , , Karta, PRO Plus, Přepočet, Kapacita, Evo plus, Dolar,