Samsung vylepší skládací telefony. Má patent na voděodolnou úpravu

Samsung si u WIPO nechal patentovat skládací konstrukci, která má blízko k základnímu Galaxy Fold, ale je voděodolná! A to je velký oříšek, když si představíte všechny ty pohyblivé součásti v pantu, které je nutné utěsnit proti vniknutí kapaliny. Do praxe se to žádnému z výrobců skládacích zařízení zatím převést nepodařilo.

Patent naznačuje, že budoucí skládací zařízení by mělo mít úzký vnější informační displej, který bude sloužit jen pro zobrazení základních notifikací. Nebude se tedy jednat o menší obdélníkový větší displej, který má Galaxy Fold, ani o větší externí displej, o němž se spekuluje v souvislosti s Galaxy Fold 2. Na koncepčních renderech si můžeme všimnout i jiného rozvržení fotoaparátů. Na třetí pozici „semaforu“ se nachází objektiv s periskopickým přiblížením.

Skládací hybrid s voděodolností jistě vypadá lákavě, bavíme se však (zatím) pouze o patentu. A spousta z nich končí v šuplíku. Uvidíme, jak tomu bude tentokrát...

Redakční představení Samsungu Galaxy Fold:

Zdroj WIPO  via Letsgodigital

Váš názor Další článek: Sony učí, jak pracovat s aplikací Photo Pro. Budete tvořit fotky jako profíci

Témata článku: Samsung, Spekulace, Skládací displej, Zvýšená odolnost, Rendery, Skládací konstrukce, Hybridy, Patent, Displej, WIPO, Telefon, Oříšek, ÚpravaUrčitě si přečtěte

Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 23

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny