Samsung vydal update pro čtečku otisků u Galaxy S10. Funguje rychleji a přesněji

Ultrazvuková čtečka otisků pod displejem se poprvé objevila u řady Galaxy S10, a v naší recenzi jste si mohli přečíst, že ne vždy funguje „na první dobrou“. Tím největším problémem je velikost čtečky, prst totiž musíte přiložit poměrně přesně. I přesto ale nastaly situace, kdy čtečka otisk vyhodnocovala dlouho, příp. vám telefon i při správném položení prstu hlásil „Žádná shoda“.

Vše se má rapidně zlepšit s aktualizací otisků prstů, která však není součástí firmwarové aktualizace, ale jedná se o samostatný update, který vám na telefonu časem sám vyskočí. V současné době jsou v českých „es desítkách“ nainstalovány Otisky prstů ve verzi 2.0.4.1, brzy by však měla být aplikace aktualizována na verzi 2.0.8.4, a to přes obchod Galaxy Store. Update se v současné době šíří v Německu, Polsku, Švýcarsku, Holandsku a ve Velké Británii, takže by již brzy mohl dorazit i do ČR.

Toto jsou Samsungy řady Galaxy S10:

A jaké jsou první dojmy z aktualizovaného softwaru pro čtečku otisků prstů? Podle tohoto vlákna na komunitním fóru Reddit funguje odemykání rychle a to po každém přiložení prstu. Uživatelé, kterým update již dorazil, navíc potvrzují, že větší rychlost a přesnost čtečky je patrná bez toho, aniž by museli znovu naskenovat své otisky. Jakmile update dorazí i do ČR, budeme vás informovat.


Oživeno 15.4. 7:00: Aktualizace čtečky v průběhu víkendu dorazila i na redakční Galaxy S10+ a můžeme potvrdit daleko rychlejší a přesněji fungující čtení otisků prstů.

Diskuze (9) Další článek: Redmi připravuje topmodel se Snapdragonem 855. Vzhled unikl na videu

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10 512GB, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10+ 1TB, Reddit, Samsung řady Galaxy, Prst, Otisk, Samsun, Holandsko, Velká Británie, Čtečka otisků, F +, Čtečka, Německo, Švýcarsko