Samsung vydal květnový bezpečnostní update. Galaxy S8 klesl o patro níže

Samsung vydal květnový update bezpečnostních aktualizací, který opravuje devět kritických zranitelností Androidu, a přidává záplaty na další méně závažné bezpečnostní problémy. Aktualizace navíc upravuje dalších 19 zranitelností, které byly objeveny v softwaru a nadstavbě od Samsungu. Jedna z oprav se týká zranitelnosti Bluetooth čipů od Broadcomu vůči spoofingu, mezi další patří odstranění zranitelnosti obrazových dekodérů či ochrana proti přetečení zásobníku v Bootloaderu.

Jako první by se květnová aktualizace dostala do řady Galaxy S20, následována modely Galaxy Fold, Galaxy Z Flip a řadami Galaxy Note10 a Galaxy S10. Update se postupně dostává i na další modely, např. na Galaxy A50. Největší změnu v distribuci bezpečnostních aktualizací prodělaly modely Galaxy S8 a Galaxy S8+, které již nedostávají bezpečnostní záplaty každý měsíc, ale nově již pouze jednou za čtvrtletí. Tento update však bude zahrnovat všechny předešlé opravy vydávané pro ostatní modely na měsíční bázi.

Telefony se na trh dostaly v dubnu 2017, takže po třech letech se propadají o patro níže. Je také jasné, že řada Galaxy S8 se již nedočká žádného dalšího systémového updatu. Telefon tak zůstane u Androidu 9.0 Pie s nadstavbou One UI 1.0. A poslední bezpečnostní aktualizace datovaná k dubnu v něm zřejmě pobude ještě pár měsíců.

Zdroj Samsung Security

Diskuze (9) Další článek: RECENZE: Samsung Galaxy A51 – také letos bude tím nejprodávanějším „áčkem“

Témata článku: Samsung, Android, Bezpečnost, One UI, Zabezpečení, Update, Aktualizace softwaru, Zranitelnost, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Bluetooth čip, Galaxy Fold Galaxy, Model, Pár měsíců, Samsung Security, Patro, Aktualizace, Broadcomu, Bootloaderu, Bezpečnostní aktualizace, ZáplataUrčitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance