Samsung v USA rozjel domácí opravy. K součástkám si přikoupíte nářadí, detailní návody jsou zdarma

  • Po Applu rozjel v USA domácí opravy i Samsung
  • Na celou věc jde ale trochu jina
  • Firma se spojila s iFixit, který obstarává součástky, nářadí i manuály

Po Applu to v USA s domácími opravami mobilních zařízení zkouší i Samsung. Ten se však nenechal inspirovat službou, která u Applu sklidila spíše posměch, ale šel na věc trochu jinak. Jihokorejci se spojili s nadnárodním gigantem iFixit, který dodává potřebné sady potřebných nástrojů a také v online podobě nabízí foto a videonávody pro domácí opravy, ve kterých vás postupně provede krok za krokem.

V rámci služby Samsung Self-Repair je možné v USA v domácích podmínkách opravit Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra a Galaxy Tab S7+. A jak to celé funguje? Přímo na webu iFixitu si vyberete model a typ opravy, který chcete provést. Zakoupit můžete přímo danou součástku, popř. náhradní díl s veškerým potřebným nářadím. Konkrétně nový USB-C konektor se sub-boardem pro S21 Ultra stojí 59,99 USD (cca 1450 Kč), pokud si k tomu přidáte i potřebné nářadí, vzroste cena jen na 66,99 dolarů, což dělá cca 1 620 korun.

Klepněte pro větší obrázek
iFixit se může opřít o spoustu servisních návodů, které jsou pro uživatele dostupné zcela zdarma

Samotné návody na rozebrání různých částí telefonu najdete na webu iFixit v samostatné sekci, a to zcela zdarma s neomezeným přístupem. Pokud byste tedy chtěli v současnosti riskovat opravu svého zařízení Galaxy v domácích podmínkách, najdete na webu velmi detailní návody, jak na to. Samsung si od zavedení domácích oprav telefonů a tabletů řady Galaxy slibuje lepší udržitelnost, lépe fungující cirkulární ekonomiku, prodloužení životnosti stávajících zařízení a tím i druhotně omezení elektronického odpadu. 

Dočkáme se i v Evropě?

V současné době je možné u výše zmíněných zařízení vyměnit displej (v kompletu s baterií), zadní skleněný kryt či nabíjecí port. Samsung do budoucna rozšíří možnosti oprav i na další komponenty a další telefony ze svého portfolia. Poškozené součástky mohou uživatelé služby následně bezplatně zaslat zpět Samsungu, který je patřičně zrecykluje. Stejně jako v podání Applu, i tato služba je v současnosti omezena jen na USA, a zatím není jasné, zda se někdy oficiální cestou dostane i do Evropy.

Pět věcí, které byste měli vědět před opravami telefonů od Samsungu:

Zdroj Samsung News

Diskuze (12) Další článek: Politika znovu ovlivňuje technologie. Motorola zrušila v Číně premiéru nového Razru 45 minut před začátkem

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy Tab S7+, Manuál, Samsung Self Repair, Self Repair, Návod, Součástka, Evropa,