Samsung v USA rozjel domácí opravy. K součástkám si přikoupíte nářadí, detailní návody jsou zdarma

  • Po Applu rozjel v USA domácí opravy i Samsung
  • Na celou věc jde ale trochu jina
  • Firma se spojila s iFixit, který obstarává součástky, nářadí i manuály

Po Applu to v USA s domácími opravami mobilních zařízení zkouší i Samsung. Ten se však nenechal inspirovat službou, která u Applu sklidila spíše posměch, ale šel na věc trochu jinak. Jihokorejci se spojili s nadnárodním gigantem iFixit, který dodává potřebné sady potřebných nástrojů a také v online podobě nabízí foto a videonávody pro domácí opravy, ve kterých vás postupně provede krok za krokem.

V rámci služby Samsung Self-Repair je možné v USA v domácích podmínkách opravit Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra a Galaxy Tab S7+. A jak to celé funguje? Přímo na webu iFixitu si vyberete model a typ opravy, který chcete provést. Zakoupit můžete přímo danou součástku, popř. náhradní díl s veškerým potřebným nářadím. Konkrétně nový USB-C konektor se sub-boardem pro S21 Ultra stojí 59,99 USD (cca 1450 Kč), pokud si k tomu přidáte i potřebné nářadí, vzroste cena jen na 66,99 dolarů, což dělá cca 1 620 korun.

Klepněte pro větší obrázek
iFixit se může opřít o spoustu servisních návodů, které jsou pro uživatele dostupné zcela zdarma

Samotné návody na rozebrání různých částí telefonu najdete na webu iFixit v samostatné sekci, a to zcela zdarma s neomezeným přístupem. Pokud byste tedy chtěli v současnosti riskovat opravu svého zařízení Galaxy v domácích podmínkách, najdete na webu velmi detailní návody, jak na to. Samsung si od zavedení domácích oprav telefonů a tabletů řady Galaxy slibuje lepší udržitelnost, lépe fungující cirkulární ekonomiku, prodloužení životnosti stávajících zařízení a tím i druhotně omezení elektronického odpadu. 

Dočkáme se i v Evropě?

V současné době je možné u výše zmíněných zařízení vyměnit displej (v kompletu s baterií), zadní skleněný kryt či nabíjecí port. Samsung do budoucna rozšíří možnosti oprav i na další komponenty a další telefony ze svého portfolia. Poškozené součástky mohou uživatelé služby následně bezplatně zaslat zpět Samsungu, který je patřičně zrecykluje. Stejně jako v podání Applu, i tato služba je v současnosti omezena jen na USA, a zatím není jasné, zda se někdy oficiální cestou dostane i do Evropy.

Pět věcí, které byste měli vědět před opravami telefonů od Samsungu:

Zdroj Samsung News

Diskuze (12) Další článek: Politika znovu ovlivňuje technologie. Motorola zrušila v Číně premiéru nového Razru 45 minut před začátkem

Témata článku: Samsung, Smartphony, Galaxy, Tablety, Záruka, USA, Komponenty, iFixit, Prasklý displej, Konektor, Servis, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy Tab S7+, Nářadí, Samsung News, Návod, Oprava, Manuál, Evropa, Součástka, Tablety na Heureka.cz
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak automaticky vyvětrat ložnici? Zkusili jsme ten nejpitomější způsob, ale větráček z počítače funguje!

Jak automaticky vyvětrat ložnici? Zkusili jsme ten nejpitomější způsob, ale větráček z počítače funguje!

** Tři miliony obyvatel Česka bydlí v panelovém domě ** Většina nemá žádnou sofistikovanou technologii větrání ** A tak jsme si ji postavili sami z počítačových větráčků

Jakub Čížek
DIYPojďme programovat elektroniku
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony