Samsung v Česku spouští měření tlaku a EKG. Dočkáme se v průběhu března

Samsung dnes formou tiskové zprávy potěšil stávající majitele chytrých hodinek Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2, u nichž v Česku brzy oficiální cestou spustí měření krevního tlaku i EKG! Jihokorejský výrobce rozšiřuje dostupnost měřící aplikace Samsung Health Monitor do dalších 31 zemí, mezi nimiž nechybí ani Česká republika a Slovensko. V našich luzích a hájích bychom se měli podpory měření obou funkcí dočkat v průběhu března, a to v závislosti na výsledku registrace zmíněných hodinek jako zdravotnického prostředku.

Pro stávající majitele hodinek je to jistě vítaná zpráva, protože až dosud bylo měřené možné jen neoficiální cestou. V tomto našem starším článku jsme vám ukázali, jak si můžete u Watch Active 2 změřit krevní tlak. A ukázali jsme vám i návod, jak si u stávajících hodinek neoficiální cestou natočit EKG. Samsungu k rozšíření měření do dalších zemí pomohl zisk certifikace CE, z čehož bude těžit 28 evropských zemí a tři mimoevropské.

V případě měření krevního tlaku bude třeba při úvodím nastavení kalibrace s klasickým měřičem krevního tlaku. Při točení EKG se zase dozvíte, zda vaše srdeční činnost a rytmus spadá do kategorie sinusoidy (běžný pravidelný tlukot srdce) nebo do kategorie fibrilace, pokud srdce tluče nepravidelně. Měřící aplikace Samsung Health Monitor se nainstaluje automaticky s budoucím updatem chytrých hodinek (od 4. února). Po spuštěníapky vás hodinky odkáží na stažení aplikace pro telefon, která bude stažena z Galaxy Storu. Měření bude následně odblokováno v průběhu března.

Tutoriál - jak bude probíhat měření krevního tlaku:

Tutoriál - jak bude probíhat točení EKG:

Diskuze (16) Další článek: OnePlus a Oppo spojují síly. Jejich smartphony bude vyvíjet jeden tým

Témata článku: Samsung, Chytré hodinky, Aplikace, Galaxy, Hodinky, Galaxy Watch, Galaxy Store, Aktualizace softwaru, EKG, Měření, Slovensko, krevní tlak, Zdraví, Měření tlaku, Česká republika, Samsung Health Monitor, Galaxy Watch Active, Průběh březnaUrčitě si přečtěte