Samsung už dělá i do aut. Osmijádrový Exynos Auto V9 se poprvé ukáže u Audi

Samsung představil další procesor řady Exynos, ovšem tentokrát není určen pro smartphony, ale pro palubní systémy vozidel. Jako první jej do ostrého provozu nasadí německá automobilka Audi, a to v IVI (In-Vehicle Infotainment) systému, který bude představen v roce 2021.

Čipset Exynos Auto V9 je vyroben 8nm technologií a jeho součástí je osm výpočetních jader Cortex-A76 o taktu 2,1 GHz. Procesor je doplněn grafickým adaptérem Mali G76 a spolupracuje s operačními paměťmi typu LPDDR4 a LPDDR5. Bezpečnost má pod palcem podpora standardu ASIL-B (Automotive Safety Integrity level). Čipset může v autě operovat až na šesti displejích a mít až dvanáct různých spojení s dalšími subsystémy.

Integrovaná jednotka NPU poslouží ke zpracování vizuálních a zvukových dat, integrovaný HiFi audiopřevodník zaručí kvalitní zvukovou složku linoucí se zábavního systému na zadních sedadlech. Poprvé bude čip nasazen v zatím neznámém modelu od Audi, a to v roce 2021. Do té doby však může Samsung na tzv. řešení „Connected Car“ zlákat i další výrobce automobilů.

Lyft ve Vegas loni nabídl ukázkovou přepravu samořídícími BMW 540i:

Zdroj Samsung News

Diskuze (1) Další článek: Messenger jde s dobou. Testuje tmavý režim a smazání odeslané zprávy

Témata článku: Samsung, Exynos, Komponenty, Mobilní procesory, Chytré auto, Mobilní čipsety, Infotainment, Pop, Hifi, Německá automobilka, Zadní sedadlo, Sam, Procesor, Connected car, Vegas, Samsung News, NPU, DEL, Osmijádrový exynos, Mali, Palubní systém, Neznámý model, Grafický adaptér, Čipset, Ostrý provoz