Samsung uvedl fotočip pro budoucí Galaxy S25 a první 200Mpx snímač pro mobilní teleobjektivy

  • Samsung oznámil tři nové fotočipy řady ISOCELL
  • První dostane řada Galaxy S25, druhý poslouží jako selfie
  • Třetí novinkou je 200Mpx snímač pro teleobjektivy

Pokud máte v kapse telefon, který to s docením myslí opravdu vážně, většinou je v něm fotočip od Samsungu (řada ISOCELL) nebo od Sony (řada IMX). A právě Samsung odhalil tři nové fotočipy, přičemž jeden z nich má hodně blízko k tomu, aby se stal základním snímačem pro připravovaný Galaxy S25 a Galaxy S25+. Další nový foťák zamíří do selfie kamer, třetí jsme však už v praxi viděli. První 200Mpx snímač určený pro teleobjektivy už používá Vivo X100 Ultra.

Klepněte pro větší obrázek
ISOCELL HP9 je první 200Mpx fotočip navržený pro mobilní teleobjektivy

Základním fotoaparátem pro dvojici telefonů budoucí řady Galaxy S25 by se měl stát ISOCELL GNJ. Ten se nijak rozměrově neliší oproti fotočipu, který jihokorejci nasadili v řadě Galaxy S24. Jedná se o snímač s rozměry 1/1.57" a 1.0μm pixely. Fotočip využívá technologii Dual Pixel, obsahuje protiodrazovou vrstvu a lepší izolační materiál mezi pixely. Díky tomu zachytí více světla a zobrazí přesnější barvy a reálnějších stíny.

Dva z fotočipů vyhlíží první telefon

ISOCELL JN5 má rozměry 1/2.76" a rozlišení 50 Mpx. Jedná se primárně o fotoaparát pro selfie kamerky. Alternativně se ale může dostat i na pozici hlavního foťáku, širokáče nebo teleobjektivu. U hlavního snímače podporuje 2× in-sensor zoom, který je třikrát větší, pokud se zkombinuje s optikou trojnásobného teleobjektivu.

Nejzajímavějším snímačem je ISOCELL HP9, což je podle Samsungu první 200Mpx snímač určený pro teleobjektivy. Snímač slučuje devět pixelů do jednoho, a oproti foťáku v Galaxy S24 Ultra zachytí o 12 % více světla, a má o 10 procent kvalitnější autofocus. Tento snímač byl jako jediný nasazený v komerčně dostupném telefonu, konkrétně u Vivo X100 Ultra, u něhož byl nasazen u 200Mpx periskopického teleobjektivu s 3,7× zoomem.

Zdroj: Samsung News

Diskuze (1) Další článek: Suunto Race S jsou kompaktnější hodinky pro sportovce. Lákají na přesnější měření a nižší cenu

Témata článku: , , , , Samsung News, Dual pixel, Telefon, Foťák, Řada, Teleobjektiv