Samsung uvede trojitou supernabíječku se 65 watty. Telefon s takovým výkonem přitom v nabídce nemá

Samsung v nejbližších týdnech uvede do prodeje nabíjecí adaptér do zásuvky s maximálním výkonem až 65 W. Takto rychle se ještě přitom žádný smartphone vyrobený přímo Samsungem dobíjet nedokáže – například aktuální vlajková loď Galaxy S21 Ultra podporuje pouze 25 W.

Nabíječka se třemi USB výstupy je ovšem zamýšlena jako multifunkční pro současné dobíjení až tří různých zařízení, např. smartphonu, hodinek a notebooku. Právě k dobíjení notebooků s USB-C konektorem Power Delivery je primárně určen 65W výstup. Další dva jsou potom v hodnotách výkonu 25 W (USB-C) a 15 W (USB-A).

Originální příslušenství se bude prodávat pod názvem Power Adapter Trio s kódovým značením výrobce EP-T6530 v černé barvě. Některé české e-shopy už nabíječku zalistovaly do svých nabídek. Dostupnost je uváděna nejčastěji v polovině prosince a cena se pohybuje okolo 1 500 Kč.

Podobných multinabíječek se na trhu prodává spousta, většinou však od výrobců třetích stran, nikoli přímo od značek produkujících smartphony. Uváděný jmenovitý výkon se při zapojení více zařízení mezi ně dělí, maximální hodnoty a tedy i rychlosti nabíjení lze dosáhnout při zapojení jednoho zařízení s plným podporovaným příkonem.

Via: Winfuture.de

Diskuze (29) Další článek: Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Témata článku: Samsung, , , , , , , Notebook, Nabídka, Nabíječka, Super +, Samsun, Výkon, Zásuvka