Samsung uvažuje o nových konstrukcích telefonů. A to včetně rolovacího displeje

Displejová divize Samsungu na svém webu poodhalila, kterým směrem směřuje vývoj displejů. A ukazuje se, že směrem k různorodým skládacím konstrukcím, u nichž hrají prim skládací panely. Na dvou ilustracích tak můžeme vidět budoucí skládačky, které by mohly pod hlavičkou Samsungu vzniknout. 

Prvním typem je nadvakrát složený panel po vzoru zatím nepředstaveného skládacího Xiaomi, který by mohl nahradit dva displeje u řady Galaxy Z Fold. Samsung by vsadil na jeden panel který byste složili jako papír tak, že by v zavřeném stavu byla vidět jen jeho jedna třetina. A tu byste v zavřeném stavu ovládali jako běžný smartphone. Na druhé ilustraci je vidět váleček, z něhož je vyrolován dotykový OLED displej. 

Od rolovacích displejů si mnozí výrobci slibují doslova zázraky, je však jasné, že vyrolovaný displej by byl dost křehký a hodně flexibilní, takže by jej šlo použít jen na rovném povrchu. A to naznačuje i samotná ilustrace. Samsung sice vývoj těchto displejů přímo nepotvrdil, ovšem nedávno zveřejněné patenty ukazují, že jihokorejci přemýšlí nad tím, jakým směrem se v segmentu skládacích zařízení vydat dále. A vizualizace patentů nám ukazují, že hybrid s nadvakrát skládacím displejem může být dost blízko své finální realizaci.

Představujeme skládací Samsung Galaxy Z Fold2:

Zdroj Samsungdisplay

Váš názor Další článek: Samsung Level U2. Jihokorejci oživují pět let stará bezdrátová sluchátka

Témata článku: Samsung, Skládací displej, Hybridy, Flexibilní displej, Výzkum a vývoj, Skládací konstrukce, Rolovací displej, Patent, Směr, Panel, Oppo X, Konstrukce, Displej, Telefon, IlustraceUrčitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze