Samsung updatuje skládací Galaxy Z Fold2 na One UI 3.1. Co vše se změnilo?

Samsung v průběhu uplynulého víkendu pokračoval s aktualizacemi na grafickou nadstavbu One UI 3.1, a jedním z posledních modelů, který update v Česku dostal, je skládací Galaxy Z Fold2. Ten již sice již od poloviny ledna běží na Androidu 11, ovšem tehdy k němu ještě příslušela nadstavba One UI 3.0, která ještě neměla tolik softwarových přídavků jako nejnovější verze One UI, která debutovala v řadě Galaxy S21.

Nejnovější aktualizace se točí zejména kolem multitaskingu. Z nabídky posledních spuštěných aplikací se můžete rychle vrátit k naposledy zobrazené trojici aplikací na displeji. Apky už se vám při minimalizaci na pozadí „neosamostatní“. Dvojici aplikačních oken z hlavního displeje pak můžete rychle přetáhnout na vnější displej. Druhé aplikační okno můžete rovnou otevřít i z notifikační lišty, a to přetažením ikony aplikace na volné místo na displeji.

Vnější a vnitřní displej nyní zobrazují stejné informace o počasí, které se u dřívějších verzí firmwaru mohly s ohledem na rozdílný čas synchronizace dat o něco lišit. Dvojklikem na displej docílíte jeho zhasnutí, další změny se odehrály ve fotoaplikaci. Pokud při focení a natáčení videí používáte Flex Mode, můžete si nově upravit pozici ovladačů. Z náhledového okna poslední fotografie můžete rychle přejít ke sdílení nebo nepovedenou fotku rovnou smazat.

Videopředstavení Samsungu Galaxy Z Fold2:

Při videovoláních v režimu Flex Mode si můžete nově volajícího nechat zobrazit přes celou polovinu displeje. Na druhé budete mít umístěny ovladače volání. Samsung v nadstavbě One UI 3.1 dále přepracoval vizuální zpracování světlého a tmavého systémového režimu, úprav a vizuálního sjednocení se dočkaly i obrazovky pro korekci hlasitosti. Součástí nejnovějšího updatu pro Galaxy Z Fold2 je i únorová aktualizace zabezpečení.

Changelog k updatu na One UI 3.1:

Kalendář

 • Získejte datum a adresu z názvu události a doporučte automatickou registraci.
 • Přijímejte oznámení ze zařízení SmartThings, která mají rovněž specifikovaná oznámení plánu.

Fotoaparát

 • Výkon aplikace Fotoaparát byl vylepšen

Displej

 • Byla přidána funkce Pohodlí pro oči.
 • Barevná teplota obrazovky se automaticky přizpůsobuje denní době.

Automatický přepínač sluchátek

 • Podpora automatického přepínače slucházek mezi telefonem a tabletem Galaxy.

Připomenutí

 • Získejte datum a adresu z připomenutí a doporučte automatickou registraci a připomeňte důležité informace podle situace.

Share Sheet

 • Nyní je možné chránit vaše soukromí odstraněním informací o poloze dříve pořízených fotografií před jejich sdílením nebo zveřejněním na sociálních médiích.

Sociální platforma

 • Synchronizujte platné odkazy vytvořené na zařízeních se stejným registrovaným účtem Samsung account.
 • Bylo zjednodušeno používání služeb sociálních médií. Je možné sdílet profily, fotografie, poznámky, plány a další položky s přáteli jednoduše přihlášením k účtu Samsung account.

Editor fotografií

 • Do Labs v Editoru fot. byla přidána funkce Mazání objektů.
 • Pomocí funkce Mazání objektů můžete z fotografie vymazat objekt, který chcete.   

Zdroj Samsungmobilepress

Diskuze (4) Další článek: BOE ukázalo prototyp skládacího displeje, který přeložíte dovnitř i ven

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Z Fold2 5G, Mazání objektů, Pohodlí pro oči, Z Fold, F +, Displej, Mazání, Samsun, Samsungmobilepress, Change, Editor,