Samsung Upcycling. Když staré telefony z šuplíku dostanou druhou šanci

Možná i vy máte ve svém šuplíku spoustu „záložních“ telefonů, které jste v minulosti nechtěli z celé řady důvodů poslat dále. Samsung v rámci své iniciativy Upcycling dokáže starým telefonům řady Galaxy i po letech dodat druhý dech. Jistě, baterie už tolik nevydrží, displej může být v horším stavu, to však nezabrání tomu, abyste telefon použili jinak, než se původně zamýšlelo. Může se z něj stát třeba domácí chůvička nebo dálková spoušť domácího osvětlení.

Samsung na veletrhu CES 2021 ukázal dva možné příklady využití starých zařízení řady Galaxy, na která se už delší dobu jen práší. Starý a jinak nevyužitý telefon může sloužit jako dětská chůvička. Jakmile detekuje pláč dítěte, okamžitě vám pošle notifikaci na telefon. Druhým příkladem je telefon, který se postará o rozsvícení světla v obýváku, takže pes nečeká na váš večerní návrat z práce v úplné tmě. Samsung v průběhu letošního roku navíc spustí program „Upcycling at home“, v rámci něhož nabídne inspiraci, jak staré telefony dále využít.

Představení programu Samsung Upcycling:

Už loni Samsung ukázal, že je možné starý smartphone využít jako zařízení pro monitoring očí. Projekt Bom se uplatnil ve Vietnamu, kde za tři roky dokázal poskytnout potřebnou péči více než 80 tisícům pacientů. Letošní ekologickou iniciativou jsou zase nové papírové krabice k novým televizím od Samsungu, z nichž si můžete doma postavit kartonový „nábytek“ nebo třeba boudu pro psa. Nový dálkový ovladač pro televize se navíc nabíjí malými solárními články.

Diskuze (6) Další článek: Je tohle svatý grál nositelností? Japonci předvedli hodinky, které i bez jehly změří cukr v krvi

Témata článku: Samsung, Smartphony, Recyklace, Ekologie, Upcycling, Vysloužilý mobil, Šuplík, Starý telefon, Chůvička, Vietnam, Dálkový ovladač, Šup, Telefon, Samsung UpcyclingUrčitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně